"One Shot is enough" - kampania przeciw cyberprzemocy stworzona dla UNICEF porusza

Przemoc w sieci to problem, który wciąż narasta, dlatego kolejne liczące się w świecie organizacje starają podejmować z tym walkę i uświadamiać społeczeństwo, zobaczcie sami.

unicef główne.jpg

Internet dał nam ogrom możliwości. Dzięki niemu komunikacja na całym globie jest znacznie łatwiejsza, dostęp do wiedzy jest wręcz nieograniczony, a informacje rozprzestrzeniają się w ekspresowym tempie.

To wszystko może dawać wiele dobra i sprawiać, że będziemy się rozwijać, jednak niesie ze sobą także duże ryzyko. Jeśli możliwości jakie daje nam sieć wykorzystane zostaną w złych celach mogą być bardzo niszczące.

Nastały czasy, kiedy praktycznie każde dziecko ma przy sobie urządzenie, które podłączone jest do sieci w każdym momencie. To sprawia, że często zwykłe szkolne naśmiewanie się przybiera w sieci niewyobrażalne formy, które mogą doprowadzić do tragedii. Takie zjawisko ma już nawet swoją nazwę - cyberprzemoc.

Zobacz też: "MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚLĘ" - NOWA KAMPANIA PRZECIW SEKSTINGOWI BUDZI KONTROWERSJE? 

Niestety, zjawisko to ciągle się rozprzestrzenia, dlatego coraz więcej organizacji społecznych stara się tworzyć akcje, które mają uświadamiać i zwracać uwagę na ten niemały problem.

Tym razem kampanię społeczną przeciw cyberprzemocy postanowił stworzyć UNICEF. Zdjęcia, które reklamują akcję są bardzo proste, ale także i bardzo wymowne. Jedna fotografia pokazuje, że w dzisiejszych czasach telefon, czy tablet, to często broń wymierzona w bezbronnego.

Zdjęcia Agencji Prolam Y&R, które wykonała dla UNICEFu w ramach akcji naprawdę poruszają, zobaczcie sami.

 

unicef2.jpg

unicef1.jpg

unicef3.jpg

Zobacz też:


Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Prolam Y&R for UNICEF


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 29.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Brawo! mną poruszyła też akcja a dumnamama.pl o kobiecym ciele po porodzie i rozstępach, też warto zobaczyć http://dumnamama.pl/ciala-kobiet-po-porodzie/
Dodano: 2015-10-01 10:05:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×