Pedofil traktowany jako ofiara - niemiecki projekt walki z pedofilią wzbudza kontrowersje

Krzywda dzieci boli i bulwersuje najbardziej. W Niemczech istnieje projekt, który pomaga pedofilom i traktuje ich jak ofiary. Czy takie działania są naprawdę pomocne?

pedofilia.jpg

Pedofil traktowany jako ofiara - niemiecki projekt walki z pedofilią wzbudza kontrowersje

 

Kiedy skrzywdzone zostaje bezbronne dziecko, wzbudza to najwięcej emocji. Wykorzystanie seksualne najmłodszych, a nawet sam pociąg w tym kierunku, są w naszym społeczeństwie bardzo mocno piętnowane.

W Niemczech jednak od 2005 roku wdrożono projekt, który ma pomagać osobom o skłonnościach pedofilskich i traktować je w kategoriach ofiar, którym trzeba dać wsparcie i możliwości leczenia chorobliwych skłonności.

Zobacz też: CZY TRUDNO JEST PORWAĆ DZIECKO Z PLACU ZABAW? ZOBACZCIE WYNIKI EKSPERYMENTU 

Projekt Dunkelfeld, bo to o nim właśnie mowa, daje możliwość osobom o takich skłonnościach na anonimowe skontaktowanie się poprzez telefon lub mail z terapeutą. Po takim pierwszym kontakcie i ocenie, zgłaszający się pedofil może dołączyć do grupy wsparcia lub zacząć chodzić na indywidualne sesje terapeutyczne raz w tygodniu przez 2 lata.

 

- Trzeba zacząć traktować tych ludzi jako ofiary. Mam duży szacunek do moich pacjentów. Są na tyle odważni, by zadzwonić do nas, podjąć współpracę. To choroba, nie ich wybór.- mówi Petya Schuhmann, psycholog uczestnicząca w projekcie i opiekująca się 30 pacjentami.

Zobacz też: SĄD NAKAZAŁ MATCE NIE ZBLIŻAĆ SIĘ DO DZIECKA, A TA ODPOWIEDZIAŁA:"I TAK MUSZĘ ODPOCZĄĆ" 

Statystyki przeprowadzone przez rząd w Wielkiej Brytanii pokazują, że aż 1 na 100 mężczyzn ma skłonności pedofilskie. Do projektu może się zgłosić każdy, kto odczuwa pragnienia seksualne wobec dzieci. Jednak zgodnie z prawem, nawet te osoby, które już dokonały przestępstw na tym tle, nie mogą być zgłoszone na policję przez członków projektu.

Schuhmann twierdzi, że od 80 do 85 procent osób biorących udział w programie udało się zreformować. 

Czy według was to skuteczna metoda na walkę z pedofilią?

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 15.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
jakoś nadal bardziej mi żal skrzywdzonych dzieci niż tych zboczków.
Dodano: 2015-07-18 16:18:20 Zgłoś nadużycie