Playlista niemowlaka. 5 utworów-szumów, które uśpią każdego

Sposób usypiania niemowląt dla leniwych rodziców, którym nie chce się śpiewać kołysanek.

playlista-niemowlaka.jpg

Jak uśpić dziecko? Z tym problemem kilka razy dziennie borykają się młodzi rodzice. Co zrobić, żeby maluch spał jak aniołek? Pomysłów jest kilka, dziś o tym dla najbardziej leniwych (lub po prostu zmęczonych) rodziców. 

Kilka lat temu odkryto, że włączanie dzieciom dźwięków szumów, działa na nie uspakająco. Nic dziwnego, w końcu w brzuchu mamy maluchy miały podobne koncerty. O tej metodzie można dziś wiele przeczytać w internecie, mówi się o niej też na szkole rodzenia. I, jak wszystko, ma swoich zwolenników i przeciwników. My wychodzimy z założenia, że we wszystkim trzeba zachować umiar, dlatego polecamy te utwory w największych, kryzysowych momentach. Szumy przydają się też wtedy, gdy macie bardzo dźwiękoczułe dziecko a jednocześnie przyszli do was znajomi i jest dość głośno. Szumy sprawią, że dziecko nie będzie wrażliwe na gwałtowne dźwięki.

Zobacz także: Jak dbać o zęby niemowlaka? Wszystko, co powinna wiedzieć mama

Przesłuchajcie nasz zestaw 5 różnych utworów-szumów, nagranych na YouTube dźwięków: suszarki, odkurzacza, strojonego telewizora, morskich fal czy padającego deszczu. Oczywiście, można włączać te dźwięki bezpośrednio z tych urządzeń (problem możecie mieć jedynie z szumem morza i deszczu), ale każde z nich będzie zużywało znacznie więcej prądu niż słuchanie tych utworów z komputera czy laptopa. Każde dziecko jest inne i lubi coś innego, może uda wam się trafić w gust waszego małego melomana. 

Zobacz także: Co najczęściej decyduje o wyborze imienia dla dziecka?

1. Szum strojonego telewizora

2. Szum morza

3. Szum padającego deszczu

4. Szum suszarki

5. Szum odkurzacza 


    Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Shutterstock, YouTubeDodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 07.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
u mnie szum odkurzacza i suszarki działa najlepiej
Dodano: 2015-07-07 14:32:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×