Plusy i minusy zajęć pozaszkolnych

W dzisiejszych czasach rodzic zasypywany jest wachlarzem dodatkowych zajęć, na które może zapisać swoje dziecko. Do tego dochodzi jeszcze rywalizacja, bo przecież dziecko znajomych uczęszcza na pływanie, karate, język chiński, angielski, portugalski, a w weekendy uprawia jeszcze jazdę konną i gra w tenisa. Jak nie zwariować, nie przemęczyć swojej pociechy, a równocześnie wybrać dla niej to, co najlepsze?Plusy i minusy zajęć pozaszkolnych

Plusy i minusy zajęć pozaszkolnychPrzede wszystkim obserwuj swoje dziecko. Zobacz czym się interesuje, co sprawia mu największą radość zanim wykupisz pół roku prywatnych lekcji z góry. Owszem, do niektórych zajęć trzeba je zmobilizować i zachęcić, bo które z 6 latków zrozumie, że nauka języka obcego przyda mu się w przyszłości?

Jakie soki są najlepsze dla twojego dziecka? Kliknij!


Sport

Ruch dla malucha jest bardzo ważny. Jak powszechnie wiadomo dziecko ma niespożyte pokłady energii, którym będzie mógł dać upust na pływalni, hali sportowej, czy korcie tenisowym. Co więcej, dzięki sportowi oprócz dobrej kondycji będzie mogło rozwijać swoje zdolności interpersonalne i nauczy się działać w grupie.

Plusy i minusy zajęć pozaszkolnych

Plusy i minusy zajęć pozaszkolnych


Nauka

To prawda, że im wcześniej człowiek zacznie uczyć się języków obcych tym lepiej, a każdy następny będzie mu łatwiej opanować. Język angielski to podstawa, modny stał się też francuski, hiszpański a ostatnio nawet chiński. Są ludzie, którym nauka języków obcych przychodzi z łatwością, ale istnieją też tacy, dla których nauka słówek i gramatyki to istna gehenna. Upewnijmy się, że nasze dziecko traktuje lekcje angielskiego jak zabawę. Na rynku dostępne są materiały dydaktyczne, które z pewnością zainteresują malucha i sprawią, że z przyjemnością będzie pogłębiał wiedzę w tym zakresie.

Kliknij żeby zobaczyć jak czytanie wpływa na rozwój dziecka!

Plusy i minusy zajęć pozaszkolnych

Plusy i minusy zajęć pozaszkolnychPamiętajmy, że dla dziecka ważne jest również spędzanie czasu z rodziną. Dlatego niedzielny spacer, obcowanie z przyrodą, czy nawet wspólne obejrzenie jakiegoś programu familijnego może być bardzo pouczające. Nie dajmy się zwariować trendom i upewnijmy się, że zajęcia pozaszkolne sprawiają mu radość, bo w innym wypadku go tylko zniechęcimy. Uważajmy, aby nie przysporzyć dziecku zbyt dużo obowiązków i nie odebrać mu dzieciństwa.


Tekst: Joanna Szczepan

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Joanna Szczepan , Poniedziałek 07.01.2013 (aktualizacja: 2013-01-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
CarolineC
Mam przy okazji pytanko. Nauczam i chciałam właśnie zabrać w ramach 'zajęć pozaszkolnych' dzieciaki do Muzeum. Patrzę na wynajem autokarów (organizuję wycieczkę pierwszy raz) i znalazłam coś takiego jak Viva-bus- ma dosyć dobre opinie. Co o tym wyborze sądzicie i czy możecie coś polecić?
Dodano: 2013-07-15 17:12:04 Zgłoś nadużycie
Pink
Nie zabierajmy dzieciństwa.
Dodano: 2013-05-17 15:14:49 Zgłoś nadużycie
keczi
to zależy jakie to zajęcia
Dodano: 2013-04-02 13:16:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×