Polisa zdrowotna dla dziecka - jak ubezpieczyć malucha?

Ubezpieczonym w polisie zdrowotnej może zostać osoba pełnoletnia, która ma pełną zdolność do czynności prawnych, a w praktyce, może podpisać umowę ubezpieczeniową z wybraną firmą. Nie oznacza to jednak, że nasze dzieci muszą być zdane wyłącznie na diagnostykę i leczenie w państwowej służbie zdrowia. Niepełnoletnie pociechy mogą być ubezpieczone łącznie z rodzicami w ramach rodzinnego ubezpieczenia zdrowotnego.

Polisa zdrowotna dla dziecka - jak ubezpieczyć malucha?

Polisa zdrowotna dla dziecka - jak ubezpieczyć malucha?


Rodzinna polisa

Jeśli chcemy, aby nasze dzieci mogły korzystać w komfortowych warunkach ze świadczeń opieki zdrowotnej, powinniśmy wykupić dla całej rodziny ubezpieczenie zdrowotne – taka polisa w formie rodzinnej jest oferowane m.in. w firmie Signal Iduna. Dzięki niemu zarówno rodzice, jak i dzieci mogą bez problemu i oczekiwania w kolejkach korzystać z wizyt lekarskich, również domowych, czy z badań laboratoryjnych i zabiegów. Dzieci, podobnie jak i dorośli, mają dostęp do konsultacji z lekarzami specjalistów.

Zadbanie o właściwą opiekę medyczną dla dziecka powinno być priorytetem dla każdego rodzica. Koszt ubezpieczenia zdrowotnego wykupywanego w formie rodzinnej nie jest zbyt wysoki. Za składkę rzędu kilkudziesięciu złotych od osoby można zapewnić wszystkim członkom rodziny pełen zakres świadczeń lekarskich i pielęgniarskich.

Opieka psychologiczna dla dziecka

Nie tylko wizyty u pediatry, ale również i u innych lekarzy można zapewnić swoim pociechom w ramach ubezpieczenia zdrowotnego wykupywanego w zakładzie ubezpieczeń. Również opieka psychologa i psychiatry dziecięcego będzie wówczas możliwa, w warunkach przyjaznych dla najmłodszych pacjentów. Prywatne placówki medyczne są w stanie zapewnić komfort korzystania z wizyt i u takich specjalistów. Dla trafności diagnozy i późniejszego, ewentualnego leczenia dziecka ma to niebagatelne znaczenie.

Ubezpieczenie zdrowotne w formie pakietu rodzinnego może być znakomitą alternatywą dla tych osób, które płacą za każdą jednorazową wizytę u lekarzy pediatrów i specjalistów dziecięcych, nie chcąc narażać dziecka na czekanie w długich kolejkach do lekarzy w państwowych przychodniach. Za pakiet rodzinny ubezpieczenia zdrowotnego będzie trzeba zapłacić czasem tyle, ile za jedną czy dwie wizyty u dobrych specjalistów w prywatnych gabinetach. Warto wydać te pieniądze również z uwagi na fakt, że rodzice także sami będą wówczas mogli korzystać ze świadczeń medycznych w wyznaczonych placówkach.

Źródło: Mat. prasowe
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 10.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
Kamila2
Prywatne ubezpieczenie jest bardzo przydatne, zwłaszcza w przypadku małych dzieci, gdyż nie trzeba czekać miesiącami w kolejkach do specjalistów. Liderem jest http://www.ubezpieczeniemedyczne.eu/abonament-medyczny/ . Oferuje pakiety medyczne do wyboru. Obejmują one także profilaktykę zdrowotną. A ich abonamenty są bardzo atrakcyjne.
Dodano: 2017-02-24 19:21:48 Zgłoś nadużycie
WysokaAnia
W artykule opisano temat zdrowotnego ubezpieczenia rodzinnego. Co jednak gdy chcemy ubezpieczyć samochód i nas na to nie stać? Ubezpieczenie OC stało się bardzo drogie! https://www.zaplo.pl/blog/jak-zamortyzowac-podwyzki-oc/
Dodano: 2017-02-09 14:55:38 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ubezpieczenie indywidualne dziecka to miesięcznie kwota rzędu 40zł. Wariant rodzinny to 140zł. Zwyczajnie, szczególnie w drugim wariancie, mnie na to nie stać, nawet przy dwóch pensjach w budżecie domowych. Oferta dla elit.
Dodano: 2014-04-25 14:44:20 Zgłoś nadużycie
Anonim
Niewątpliwie wadą takich ubezpieczeń jest to, że można korzystać ze świadczeń lekarskich tylko we wskazanych przez ubezpieczyciela placówkach medycznych. Dwieście placówek na terenie całego kraju to trochę mało jak na mój gust.
Dodano: 2014-04-25 14:31:06 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dzieciaczki mają to do siebie, że są nieprzewidywalne. Pewnie dlatego są takie kochane. Moja Karolcia, którą prowadziłam za rączkę nagle, nie wiem jak to się stało
Dodano: 2014-04-24 16:53:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nie korzystałam nigdy z takiego dodatkowego ubezpieczenia dla dziecka, dopiero jak synek zaczął uczęszczać do przedszkola miał dodatkowe ubezpieczenie i swoją polisę co się przydało w czasie małego wypadku na rowerku zwrócił sie nam koszt lekarza i prywatnej opieki. Chociaż dzieci nie powinny chorować, i cierpieć jednak dobrze zadbac wcześniej o polisę dla maluszka licho nie śpi.
Dodano: 2014-04-24 09:57:26 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dla dziecka każdy rodzić zrobi wszystko. Oferta firm ubezpieczeniowych jest jak najbardziej uzasadniona, Mój synek często choruje i wydaję krocie na lekarzy. Teraz wiem, że tak nie musi być.
Dodano: 2014-04-23 12:26:57 Zgłoś nadużycie