Polski system edukacji jednym z najlepszych w Europie i na świecie?

Najnowsze światowe badania pokazują, że z naszym systemem edukacji wcale nie jest tak źle jak nam się wydaje. Które miejsce Polska edukacja zajmuje na świecie i w Europie?

szkoła.jpg

Polski system edukacji jednym z najlepszych w Europie i na świecie?

 

Bardzo często słyszymy narzekania na polski system edukacji i na to, że jego poziom drastycznie się obniża. Wiele osób uważa, że powinniśmy sięgać po zagraniczne wzorce i wprowadzać zmiany, które pomogą lepiej kształcić nasze dzieci.

Z najnowszego raportu przeprowadzonego przez OECD, czyli organizacji, której członkami są 34 najbogatsze kraje świata, wynika, że Polski system oświaty jest na 11. miejscu ze wszystkich szkół świata i na 5. miejscu w rankingu najlepszych w Europie.

 

Ranking powstał na podstawie wielu testów przeprowadzonych na 15-latkach we wszystkich regionach świata. Całe badanie objęło aż 76 krajów o różnym statusie gospodarczym.

W  Europie wyprzedzają nas takie kraje, jak Finlandia, która zajmuje pierwsze miejsce, a następnie kolejno Estonia, Szwajcaria oraz Holandia. Takie państwa jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Austria, czy Norwegia znalazły się w rankingu za Polską. 

Zobacz też: LEKCJE MUZYKI PODNOSZĄ POZIOM INTELIGENCJI 

W pierwszej trójce najlepszych systemów edukacji na świecie są Singapur Hongkong i Korea Południowa. Najgorzej edukacja wypadła w Ghanie. 

Oczywiście wynik zawsze może być lepszy, jednak na tle Europy i świata, nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 18.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×