Kostium dla dziecka na halloween - zobacz jak go zrobić

Nie masz pomysłu na kostium dla swojego dziecka? Oto propozycja, która powinna Ci się spodobać, zwłaszcza, że nie wymaga dużego nakładu pieniędzy.

Kostium dla dziecka na halloween - zobacz jak go zrobić
Przebranie na halloween

Halloween, bal przebierańców i inne tego typu zabawy zbliżają się wielkimi krokami. Dzieci chcą się przebierać, wyglądać oryginalnie. Mamy dla was zatem pomysł na to jak samemu zrobić dziecku bardzo ciekawe przebranie

Stroje, które można znaleźć w sklepach, często zwyczajnie nie są tanie. Wydawanie dużych sum pieniędzy na kostium, który nasze dziecko założy raz nie ma sensu. Jak zatem poradzić sobie w takiej sytuacji? Najlepiej przygotować przebranie samemu. 

Skoro przebieramy się z okazji halloween, to dlaczego nie zainspirować się jedną z najbardziej charakterystycznych ozdób jakie towarzyszą temu świętu. Propozycją na kostium jest więc przepranie się za... dynię

Przygotuj

Styropianowy talerzyk lub kawałek tektury
około 1,5 metra pomarańczowej tkaniny
czarny filc
woreczki ze słomą lub innym lekkim wypełnieniem
pistolet i klej do klejenia na gorąco
1 m zwykłego sznurka
igła z nitką 

Sposób wykonania:

1. W talerzyku wytnij otwór, by zmieściła się w nim głowa dziecka.

2. Za pomocą kleju zrób zakładki z dłuższego boku tkaniny tak, by długość materiału odpowiadała średnicy wyciętego talerzyka.

3. Zabezpiecz ostre krawędzie materiałem, by nie drapały dziecka w szyję i przyklej tkaninę po drugiej stronie talerzyka. Stworzy on pewną obręcz, która będzie ładnie układać materiał.

4. Na lewej stronie połącz ze sobą krawędzie tkaniny za pomocą kleju.

5. Po przymierzeniu kostiumu przez dziecko, wytnij otwory na ręce, zawiń  materiał do środka i przyklej go na lewej stronie. Dzięki temu nic nie będzie się strzępiło.

6. Podwiń materiał na dole, zrób zakładkę na około 2 centymetry. Przeszyj i wprowadź do stworzonej zakładki sznurek.

7. Wytnij z czarnego filcu oczy i usta, które później naszyjesz. Zanim jednak to zrobisz, poproś dziecko, by znów przymierzyło kostium zaznacz odpowiednie miejsca, gdzie trzeba przyszyć przygotowany i wycięty filc. Przy przymierzaniu pociągnij za sznurki, które wszyłaś wcześniej, by zebrać materiał. 

8. Worki napełnione słomą lub jakimś innym lekkim materiałem przymocuj na sznurku do talerzyka tak, by zwisały dziecku mniej więcej koło pępka.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 29.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×