Problemy z płodnością. Czy można je przewidzieć?

Zobacz, w jaki sposób sprawdzić, czy uda Wam się zostać rodzicami!

ciazaplodnosccc.jpg

Wspaniale dogadujesz się z partnerem i stwierdziliście, że to odpowiedni moment na dziecko? Prawdopodobnie dopóki nie zaczniecie się o nie starać, nie dowiesz się, czy zostaniecie rodzicami bez żadnego problemu. Okazuje się, że coraz więcej par bezskutecznie stara się o dziecko... Istnieje jednak kilka sposobów, aby przewidzieć problemy z płodnością.

Poczęcie dziecka może być problematyczne dla osób, w rodzinach których zdarzały się podobne przypadki. Jeżeli zauważyłaś obniżenie płodności u swoich sióstr czy kuzynek, być może Ciebie również dotknie ten problem. Co ciekawe, regularnie występujące miesiączki wcale nie świadczą o tym, że szybko zajdziesz w ciąże. Oczywiście, okres pojawiający się w takich samych odstępach czasu to znak, że jesteś zdrowa, nie daje to jednak stuprocentowej gwarancji. Problemy z płodnością objawiają się także plamieniami w środku cyklu oraz pojawieniem się w piersiach białej wydzieliny, która nie jest związana z karmieniem. Sygnałem ostrzegawczym powinien być także ból odczuwany podczas stosunku. Ogromny wpływ na Twoją płodność ma Twój styl życia oraz dieta. Zanim zaczniecie starać się o dziecko, powinnaś wprowadzić do swojego menu zdrowe warzywa i owoce oraz pełnowartościowe posiłki.

Pamiętaj, że stres jest pierwszym wrogiem płodności, dlatego przez kilka pierwszych miesięcy bez antykoncepcji zupełnie nie myśl o tym, że staracie się o dziecko. Będzie to blokowało Twój organizm w trakcie stosunku. Wizytę u lekarza warto umówić po 12 miesiącach bezskutecznych starań. Chodzi tutaj o aktywne współżycie, również w dni płodne. Badania zacznij od siebie, postaraj się jednak poprosić partnera o to, aby Ci towarzyszył. Nie załamuj się- problem z zajściem w ciążę może wynikać z codziennych przyzwyczajeń, które możesz szybko zmienić!

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:2437Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 14.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×