Przewlekły kaszel u dziecka

Twoje dziecko od jakiegoś czasu zmaga się z ciężkim, uciążliwym kaszlem? Nie bagatelizuj tej dolegliwości i sprawdź, czym może być ona spowodowana.

Przewlekły kaszel u dziecka

Przewlekły kaszel u dziecka

Uciążliwy kaszel u Twojej pociechy może pojawić się w każdej chwili, bez względu na panującą porę roku oraz temperaturę za oknem. Z reguły mija po około kilku dniach, bez konieczności zasięgania porady lekarskiej. Jeżeli jednak Twoje dziecko uskarża się na męczący kaszel, a dodatkowo ma podwyższoną temperaturę ciała oraz inne niepokojące objawy, powinnaś jak najszybciej zadziałać.

Skąd się bierze kaszel? Jest to naturalny odruch fizjologiczny, który wynika z obrony organizmu przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Dzięki niemu możliwe jest szybkie i skuteczne oczyszczenie dróg oddechowych.

Jeżeli Twoje dziecko dopadła infekcja dróg oddechowych, kaszel może utrzymywać się nawet przez półtora tygodnia. Może się również zdarzyć, że pociecha będzie pokaszliwać nawet 2 lub 3 tygodnie. Jeżeli nasilenie kaszlu maleje, nie masz żadnego powodu do niepokoju.

Pamiętaj jednak, aby uważnie obserwować swoje dziecko. Nasilenie kaszlu w trakcie infekcji to alarm, który powinien zmobilizować Cię do odwiedzenia lekarza pierwszego kontaktu.

Do najczęstszych przyczyn przewlekłego kaszlu zaliczamy m. in.: mukowiscydozę, wady wrodzone, astmę, rozszerzenie oskrzeli, kaszel psychogenny, a także kaszel poinfekcyjny.

Przewlekły kaszel powinien być zdiagnozowany, aby móc podjąć szybkie i skuteczne leczenie. Jeżeli lekarz nie będzie w stanie stwierdzić, co dolega dla Twojej pociechy, może zalecić wykonanie zdjęć radiologicznych, testów skórnych lub badania laryngologicznego.Przewlekły kaszel u dziecka

Przewlekły kaszel u dziecka


Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

Jak uodpornić pierwszaka

Dlaczego boimy się szczepionek

Zdrowe jak rybki dzięki nowym lekomDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 26.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
eyepet
My też mieliśmy taki problem i długo leczyliśmy się tylko domowymi sposobami. Ostatecznie pomógł Dicotuss
Dodano: 2015-09-30 17:49:23 Zgłoś nadużycie
helenaparysa
moja córka miała problemy z kaszlem, od razu poleciałam z nią do pulmonologa, na szczęście okazało się, że to nic poważnego, ale na dzieci trzeba uważać bardziej
Dodano: 2013-12-13 12:58:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×