Przeziębienie a karmienie piersią

Jeśli karmisz piersią i dopadła Cię grypa, mamy kilka odpowiedzi na pytania, które na pewno Cię nurtują.

przeziebienie-a-karmienie-piersia.jpgJeśli karmisz piersią i dopadło Cię przeziębienie, nie wpadaj w panikę. Nie musi to wcale oznaczać, że musisz skończyć karmienie. Wprost przeciwnie, chociaż będzie to mało komfortowe - wiele osób wręcz zaleca karmienie piersią w takim stanie. Dziecko wraz z mlekiem matki otrzymuje przeciwciała, które sprawiają, że staje się ono bardziej odporne. 

Musisz tylko być bardzo ostrożna i dokładnie czytać informacje zawarte na etykietach leków, a najlepiej - sięgać po nie w ostateczności. Nic też nie zastąpi wizyty u lekarza, chociaż dobrze zdajemy sobie sprawę, że zorganizowanie takiego wyjścia, gdy się ma małe dziecko, może być trudnym logistycznie zadaniem. 

 Zobacz też: Domowe sposoby na ból głowy


1. Gorączka a karmienie piersią

Jeśli zmierzyłaś sobie temperaturę i okazało się, że przekracza ona 38 st. C możesz zastosować sprawdzone domowe sposoby:

  • kąpiel w wodzie o temp. ok. 36 st. 
  • herbatkę z sokiem malinowym, 
  • herbatę cytrynową z miodem (jeśli wcześniej sprawdziłaś, że twoje dziecko nie jest uczulone na cytrusy!),
  • chłodne okłady na czoło, 
  • napar z lipy. 
Jeśli koniecznie chcesz przyjąć jakieś leki - zapytaj o odpowiednie farmaceutę. Na pewno bezpieczne będą wszelkie ziołowe mieszanki a także leki na bazie paracetamolu. 

Zobacz też: 4 ważne pytania o karmienie piersią

2. Ból gardła a karmienie piersią

Jeśli cierpisz z powodu bólu gardła, zacznij rozprawiać się z choróbskiem domowymi sposobami. Na ból gardła pomogą płukanki z soli i szałwi. 

W aptece dostępnych jest wiele pastylek do ssania, całkowicie bezpiecznych dla kobiet w ciąży. Zapytaj o nie farmaceutę.  

Zobacz też: Domowe sposoby na katar

3. Katar a karmienie piersią

Na katar najlepsze będą inhalacje, np. z majeranku. Możesz też przygotować sobie domową maść do nosa, np. majerankową, z soku cytryny (">Zamocz wacik w soku cytrynowym. Przecieraj nim dziurki nosa. Uwaga! Może boleć!) lub z olejkiem cytrynowym i oliwą (Wymieszaj 5 kropli olejku cytrynowego z łyżką oliwy. Smaruj maścią okolice nozdrza). 

Możesz też stosować do nosa sól fizjologiczną lub roztwór soli morskiej.  

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 28.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×