Rockafanki, czyli projekt muzyczny dla dzieci

Wydaje się wam, że muzyka rockowa i muzyka dla dzieci to dwie sprzeczności? Nic bardziej mylnego.

Rockofanki, czyli projekt muzyczny dla dzieci


W Polsce startuje pierwszy projekt opierający się na muzyce rockowej dla dzieci. Mocne, rockowe brzmienia z tekstem o problemach milusińskich to właśnie ROCKAFANKI!

Można zauważyć, że globalne komercyjne stacje telewizyjne skierowane do młodszych odbiorców karmią ich rozrywką w stylu hollywoodzkim, gdzie nastoletni bohaterzy są rockowymi gwiazdami estrady. Zwyczajnie ciężko jest później oderwać polskie dzieci od tej amerykańskiej rzeczywistości.

W Polsce nie ma jednak jeszcze takich formacji, a rynek muzyczny jest wciąż zasypywany sztampowymi projektami, często praktycznie bardzo nikle różniącymi się od siebie. Tymczasem wiele dzieci wychowuje się muzycznie na mocnych, rockowych brzmieniach, których słuchają ich rodzice, ale które często nie przystają tekstowo do dziecięcej czy młodzieżowej wrażliwości.

Słuchając różnych osób na forach internetowych oraz w otoczeniu, postanowiono stworzyć płytę, która udowodni, że muzyka dla dzieci nie musi się ograniczać do sprawdzonych piosenek przedszkolnych, muzycznych adaptacji wierszy Brzechwy czy Tuwima, ani do uproszczonych muzycznie schematów.

W projekcie udział wzięli dorośli i niedorośli. Chłopcy i dziewczyny. Pomysł narodził się w grupie poznańskich przyjaciół, którzy "po godzinach" uciekają w muzykę, jednocześnie są rodzicami z doświadczeniem.

Te propozycje muzyczne z pewnością przypadną do gustu rodzicom, którzy zechcą pokazać gitarowe brzmienia swoim pociechom, nie musząc ich szukać za oceanem.Posłuchajcie pierwszego singla:
okladka 10.jpeg

Zobaczcie także:Źródło: Mat. prasowe/ MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe/ YouTube/ ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 02.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar