Rodzicom odebrano dziecko, bo... byli nałogowymi palaczami!

Używki i nałogi to jeden z częstszych powodów przez który rodzice tracą prawa do swoich dzieci. Tym razem to papierosy stały się powodem rozpadu rodziny.

bierne palenie.jpg

Rodzicom odebrano dziecko, bo... byli nałogowymi palaczami

Palenie to nałóg, z którym walczy wiele osób. Niestety, dzieci przez nałóg rodziców bardzo często stają się biernymi palaczami. To nie pozostaje bez wpływu na ich zdrowie...

W Wielkiej Brytanii doszło do tego, że skrajnie nałogowi rodzice palacze zostali pozbawieni praw rodzicielskich do swojego dziecka z powodu swojego nałogu.

Zobacz też: DZIECI PALACZY ZNACZNIE CZĘŚCIEJ MAJĄ PROBLEMY Z SERCEM? 

Kiedy pielęgniarka środowiskowa przyszła na wizytację do domu rodziny, nie mogła uwierzyć w to, w jakich warunkach żyje mały chłopiec. Dom w którym wszyscy mieszkali był tak zadymiony, że ciężko było w nim normalnie oddychać. Pielęgniarka przyznała, że przez całą swoją praktykę nie spotkała się z taką sytuacją.

 

To wszystko odbiło się na zdrowiu chłopczyka, który musiał używać przepisanego przez lekarza inhalatora, gdyż nie był w stanie oddychać w przepełnionym dymem domu.

Zobacz też: BIERNE PALENIE TWOJEGO DZIECKA 

Angielski sąd po przeanalizowaniu wszystkich dowodów stwierdził, że warunki panujące w mieszkaniu rodziny zagrażają zdrowiu dziecka i postanowił pozbawić rodziców praw, a chłopca skierować do nowej rodziny adopcyjnej. 

Niestety z powodu biernego palenia cierpi naprawdę wiele dzieci, także w Polsce. Niestety rodziców lekceważących skutki palenia przy dzieciach jest wielu.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 04.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Mi też chcą odebrać dzieci bo palimy papierosy. I to w Polsce bo jak cytuje higiena Tylko ja przy dziecku nie pale a ni mąż dzieci chodzą do dziadków, a oni tam pala przy nich i szkoła stwierdziła, że brak higieny, bo dzieci śmierdzą a jak zabronisz dziecku chodzić do dziadków to utrudniasz kontakty
Dodano: 2015-08-07 02:35:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
popieram, może to ich zmotywuje do myślenia, chcą niech się trują sami ale dlaczego muszą cierpieć inni.
---------------------------
routery, sprzedaż,pomoc techniczna i przesyłka gratisRZECZY.DAG.PL/SKLEP
Dodano: 2015-06-08 14:01:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
No już bez przesady... To proponuję jeszcze odebrać dzieci rodzicom, którzy niezdrowo odżywiają dzieci oraz kupują im colę, energetyki, słodycze itd. Zdrowe odżywianie też wpływa na zdrowie. W takim razie rodzice wszystkich niejadków albo grubasów, oraz rodzice sami będący anorektykami albo grubasami, też powinni być pozbawieni dzieci. I co, teraz gorzej bo to pewnie uderza w większą rzeszę rodziców niż palenie? Bądźmy konsekwentni.
Dodano: 2015-06-05 08:52:33 Zgłoś nadużycie
Anonim
brawo jestem za palacze to egoiści, kobiety palą w ciąży jak karmią piersią nie zasługują na to by być matkami
Dodano: 2015-06-05 08:10:41 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×