Solarium a karmienie piersią

Kolejny tekst z serii - co można, a czego nie karmiącej mamie. Tym razem kilka słów o solarium.

solarium-a-karmienie-piersia.jpgJeśli karmisz piersią, a wcześniej, jeszcze przed ciążą często chodziłaś do solarium i teraz trochę brakuje Ci wygrzewania się w świetle lamp, na pewno zastanawiasz się, czy kobiety karmiące piersią mogą sobie pozwolić na takie "słoneczne" wizyty. Wokół karmienia piersią pojawia się wiele mitów. Czasami jak poczytasz, co Ci można, a czego nie - możesz odnieść wrażenie, że karmienie piersią ma więcej wad, niż zalet. Otóż nie! Większość z tych zakazów jest tylko domniemanych i tak w kwestii jedzenia, jak i w kwestii trybu życia, większość przeciwskazań można włożyć między bajki. 

 Zobacz też: Jaka czekolada jest najlepsza dla kobiety, która karmi piersią?

1. Solarium a laktacja i dziecko 

Podobnie jest z wizytami na solarium. Okazuje się, że - ze względu na dziecko i laktację - nie ma przeciwskazań do tego, żebyś mogła opalać się pod lampami. Solarium nie wpływa w żaden sposób na mleko - ani na jego ilość, ani na jego jakość. Dlatego, jeśli będziesz chciała opalać się w świetle sztucznych lamp - na pewno nie zaszkodzi to dziecku.

Pamiętaj tylko, żeby dokładnie się umyć po opalaniu się - szczególnie zwróć uwagę na piersi, zanim przystawisz niemowlę. 

Zobacz też: Przeziębienie a karmienie piersią - co jeśli Cię dopadnie?

2. Solarium po ciąży

Niemniej lekarze odradzają takie opalanie ze względu na Twoje zdrowie. Niewskazane są wizyty w solarium po samej ciąży i zbyt częste, ze względu na to, że skóra jest wówczas wrażliwa i łatwiej o oparzenia. Pozwól swojemu ciału wrócić do dawnej formy!

Pamiętaj też, że opalanie w solarium niesie za sobą także ryzyko raka i kilku innych chorób i dolegliwości, dlatego dobrze zastanów się, zanim umówisz się na taką wizytę. A najlepiej, oczywiście, będzie jeśli zapytasz swojego lekarza o jego zdanie w tej sprawie. On powinien stwierdzić, czy jesteś już gotowa by wystawić swoje ciało na takie przypiekanie. 

Zobacz też: 4 ważne pytania o karmienie piersią

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 30.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×