Sposoby na wartościowe spędzanie czasu z dzieckiem poza domem

Bardzo ważne dla budowania prawidłowych i silnych relacji z dzieckiem jest wspólne spędzanie czasu. Dzięki wspólnym zajęciom, rozmową i byciu ze sobą poznajemy się, uczymy się być ze sobą, i co najważniejsze, uczymy się cieszyć wspólnymi chwilami. Kiedy spędzamy czas razem z dzieckiem, tworzymy wspólne doświadczenia i wspomnienia, do których możemy przyszłości powracać podczas rozmów. Poznaj wartościowe sposoby spędzania wspólnego czasu z dzieckiem poza domem!

mama dziecko.jpg
1. Wycieczka do zoo
Odwiedziny w zoo mają sens na każdym etapie rozwoju dziecka. Wiadomo, że im dziecko starsze, tym lepiej rozumie otaczającą go rzeczywistość, ale podczas każdej kolejnej wizyty dziecko na pewno będzie wykazywało zainteresowanie.  Zoo umożliwia obcowanie ze zwierzętami, które z pewnością wyzwala
w dziecku wiele emocji, dostarcza wielu wrażeń wizualnych czy słuchowych.

Zobacz też: Mózg noworodka- zaskakujące fakty

2. Wyjście do teatru
Tak naprawdę, im szybciej mały człowiek zacznie oswajać się z kulturą, tym lepiej dla jego rozwoju. Warto znaleźć przedstawienia skierowane typowo do tych najmłodszych widzów. Spektakle takie są krótsze, nie mają mocno rozbudowanej fabuły ale za to oddziałują na zmysły kolorami, dźwiękami i zapachami.
Dzieci poniżej trzeciego roku życia są zbyt małe by siedzieć grzecznie na krzesełku, na takich spektaklach jest zazwyczaj duża swoboda ruchowa, a także czas wspólną zabawę, interakcję
z aktorami na scenie. Od trzeciego roku życia można zacząć myśleć o nieco poważniejszych spektaklach, które wymagają już trochę więcej dyscypliny od widza, ale nadal często aktywizują i angażują małą publiczność.


3. Basen
Woda nie tylko uspokaja dzieci, przypominając o życiu w wodach płodowych, ale pomaga także im się odprężyć i przezwyciężyć ,,starcia" z kolką. Ruch w wodzie pobudza dzieci do rozwoju zarówno fizycznego, jak i psychicznego- poprawia płynność i estetykę ruchu,  stanowi gimnastykę dla mięśni i stawów, reguluje sposób oddychania dziecka, rozwija jego zmysły oraz przyspiesza rozwój psychofizyczny.

4. Wspólne harce na placu zabaw
Warto udać się razem na plac zabaw i  bawić się razem z dzieckiem- huśtać się, zjeżdżać ze zjeżdżalni, kręcić się na karuzel...  Niewątpliwie to zbliży was do siebie, a dzieci zobaczą, jakich ,,fajnych" mają rodziców.

5. Wycieczka rowerowa
Dzieci uwielbiają nowości i są ciekawe otaczającego nas świata, więc tak samo mogą poznawać go
z pozycji roweru! Dla najmłodszych polecane są fajne, kolorowe rowerki z różnymi efektami dźwiękowymi
i świetlnymi. Fantastyczne są także rowerki biegowe, które pomagają dziecku rozwijać się fizycznie, zapewniają komfort jazdy po nierównej powierzchni, a także prostą postawę dziecka.
Fot. Thinkstock
Zobacz także:

ID galerii:578


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Niedziela 17.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar