Sposoby na ząbkowanie

Twoje dziecko zaczęło ząbkować, a Ty nie wiesz, jak sobie z tym poradzić? Zajrzyj do naszego poradnika!

zabkowanie u dzieci

Pierwsze zęby wyrastają ok. 6-7 miesiąca życia malucha. Ząbkowanie to ważny i bardzo trudny okres zarówno  dla dziecka, jak również dla rodziców. Maluch, który ząbkuje jest z reguły bardzo rozdrażniony oraz marudny. W dodatku jego dziąsła są mocno opuchnięte, co powoduje brak apetytu i ciągły płacz. Poniżej znajdziesz wskazówki, jak przeżyć ten szczególny czas.


JAK RADZIĆ SOBIE Z ZĄBKOWANIEM U DZIECI?

1. Sprawdzonym sposobem na ząbkowanie jest przygotowanie naparu z rumianku. Przy pomocy gazy nasączonej naparem masuj dziąsła swojej pociechy.

2. Maluchowi przyda się również specjalny gryzaczek, który złagodzi swędzenie dziąseł spowodowane wyrzynaniem się pierwszych zębów.

3. Jeżeli podczas ząbkowania Twoje dziecko mocno się ślini, pamiętaj aby zadbać o regularne przecieranie jego ust oraz brody chusteczką.

4. W przypadku starszych dzieci dobrym pomysłem jest dawanie im czegoś twardego do pogryzienia. My proponujemy smaczną i bardzo zdrową marchewkę.

5. Zaopatrz się w specjalny żel łagodzący stany zapalne. Znajdziesz go w każdej aptece.

6. Jeżeli zauważysz, że Twój maluch nie może sobie poradzić ze zbyt silnym bólem, koniecznie zgłoś się do lekarza, który przepisze bezpieczny lek przeciwbólowy.

7. Nigdy nie lekceważ podwyższonej temperatury u dziecka towarzyszącej ząbkowaniu. Może się bowiem okazać, że maluch jest chory i wymaga konsultacji lekarskiej.

8. Pamiętaj o systematycznym czyszczeniu jamy ustnej dziecka po każdym posiłku przy pomocy nasączonej gazy.

9. W okresie ząbkowania Twoje dziecko potrzebuje dużo czułości. Nie zapomnij o częstym przytulaniu!Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.plPrzeczytaj również:

Jedzenie do poprawki

Mokry kłopot

Co zrobić ze śpiochem?
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Wtorek 01.05.2012 (aktualizacja: 2012-04-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
karolajna
Najlepszymi sposobami są dużo miłości, cierpliwości, Viburcol i żele na dziąsła. Dzieck podczas ząbkowania cierpi i nie można mu na to pozwolić - trzeba załagodzić ból i dyskomfort.
Dodano: 2018-04-26 12:31:42 Zgłoś nadużycie
tracy26
Mojemu maluszkowi bardzo pomagały gryzaki, żel dentinox, viburcol, milifen - ibuprofen w syropku, masaż dziąseł. Trwa to około tygodnia, maluszek nie chce jeść, tylko płynne pokarmy i dużo picia, często pojawia się biegunka i zielone kupki. Na szczęście ten stan nie trwa wiecznie.
Dodano: 2015-10-27 21:44:41 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×