Sprawdź, czy jesteś w ciąży!

Spóźnia się termin kolejnej miesiączki i obawiasz się, że możesz być w ciąży? Skorzystaj z naszego poradnika i sprawdź, jakie są jej pewne objawy!

Sprawdź, czy jesteś w ciąży!

Sprawdź, czy jesteś w ciąży!Twój okres spóźnia się kilka dni, czujesz mdłości i masz wymioty? Jeżeli w tym momencie nie planujesz powiększenia rodziny - nie panikuj. Takie objawy wcale nie muszą oznaczać ciąży, chociaż jednak jej nie wykluczają. Jak zatem potwierdzić, czy rzeczywiście jesteśmy w stanie błogosławionym?

Brak miesiączki

Jednym z pierwszych sygnałów wysyłanych przez nas organizm, świadczącym o tym, że możemy być w ciąży jest zatrzymanie krwawienia miesiączkowego. Jeżeli zatem Twoje cykle są dość regularne, a w tym miesiącu okres spóźnia się już kilka dni, może to świadczyć o tym, że doszło do poczęcia dziecka.

Kliknij i sprawdź, skąd się biorą ciążowe zachcianki!


Oczywiście nie każde zatrzymanie okresu świadczy o ciąży. Często zdarza się bowiem tak, że kobieta w wyniku przeżywania silnego stresu lub choroby nie dostaje miesiączki na czas, tylko kilka dni później. W takiej sytuacji trzeba zachować spokój. Jeśli jednak stosujesz tabletki antykoncepcyjne (które gwarantują pewną regularność cykli) i zdarzyło ci się, że okres się po prostu nie pojawił, przed rozpoczęciem nowego opakowania powinnaś zasięgnąć porady ginekologa.

Kliknij i dowiedz się, jak należy dbać o siebie w czasie ciąży!

Sprawdź, czy jesteś w ciąży!

Sprawdź, czy jesteś w ciąży!Nudności i wymioty

Kolejnym sygnałem wysyłanym przez organizm kobiety, który może świadczyć o ciąży są nudności oraz wymioty. Z reguły pojawiają się one rano. Jeżeli od razu po przebudzeniu biegniesz do toalety, ponieważ czujesz, że za chwilę zwymiotujesz, lub nie możesz patrzeć na ulubiony serek, który codziennie jadłaś na śniadanie, niech to będzie dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. W takich sytuacjach również warto skonsultować się z lekarzem, zwłaszcza, jeżeli opisane powyżej objawy utrzymują się już od kilku dni.

Kliknij i dowiedz się, co oznacza krwawienie w ciąży!

Podwyższona temperatura ciała


Spóźnia ci się miesiączka, a dodatkowo zauważyłaś, że temperatura Twojego ciała wzrosła o kilka stopni? To również sygnał świadczący o możliwości bycia w ciąży. Jest to naturalne zjawisko, w którym organizm matki stara się stworzyć jak najbardziej komfortowe warunki do rozwoju płodu.

Panicznie boisz się zajścia w ciążę? To może być fobia ciążowa - kliknij i dowiedz się więcej!


Sprawdź, czy jesteś w ciąży!

Sprawdź, czy jesteś w ciąży!Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 27.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
runa
jak nie pojdziesz do lekarza to możesz se gdybac
Dodano: 2013-03-22 12:50:20 Zgłoś nadużycie
lively
Ja już 2 razy myślałam, że się udało, ale jednak nie. No nic, łykam folik i staram się dalej.
Dodano: 2013-01-09 14:22:11 Zgłoś nadużycie
zonja
Ja tez nie, ale już zaczęłam brać folik, lepiej zabezpieczyć się za w czasu i mieć pewność, że nic się nie stanie i urodzi się zdrowe dziecko.
Dodano: 2012-11-06 13:46:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
na szczęście nie jestem:D
Dodano: 2012-10-08 16:57:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×