Świat oczami dziecka – szokująca kampania społeczna

Kampanie społeczne mają poruszać i dawać do myślenia. Czy da się poprzez nie zmienić stan rzeczy i wpłynąć na to, co się dzieje? Zawsze warto próbować, zwłaszcza, gdy walczy się o dobro dzieci.

dzieci_kampania.jpg

Świat oczami dziecka – szokująca kampania społeczna

Los dzieci zawsze jest bardzo przejmujący. Czasami tragedie dzieją się bardzo blisko nas, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. Tego typu akcje mają nas uwrażliwiać i sprawiać, że nie będziemy tak obojętnie przechodzić obok ludzkiej krzywdy. 

Kampania, która powstała w Finlandii, ma na celu zadanie sobie jednego, prostego pytania "Jak dzieci widzą swoich rodziców, gdy Ci są pijani?". Z problemem alkoholizmu zmaga się wiele rodzin w Polsce, ale także na całym świecie. Pijani rodzice opiekujący się dziećmi nie tylko stwarzają dla nich zagrożenie, ale często są przyczyną strachu, obaw i braku poczucia bezpieczeństwa.

"Potwory" - tak zatytułowano film promujący całą kampanię. Reklama pokazuje wystraszone dzieci, które żyją w świecie z dziwnymi, nierzadko przerażającymi istotami. Najgorsze, że tymi potworami są ich rodzice nadużywający alkoholu. Takich produkcji było już wiele, jednak ta naprawdę uderza i daje do myślenia.

Obejrzyjcie i przekonajcie się sami.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 21.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
dobrze że ktoś się w końcu zajął problemem pijanych dzieci... to straszne
Dodano: 2014-11-02 12:46:43 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×