Szok! Kobieta straciła dziecko przez Facebooka

Informacje o tym, że media społecznościowe są coraz groźniejsze wcale nie są przesadzone. Oto kolejny tego przykład.

Szok! Kobieta straciła dziecko przez Facebooka

Zapewne większość z was korzysta z serwisu Facebook. Jest to doskonały sposób promocji oraz komunikacji. Czasem dostajemy tam zaproszenia do grona znajomych od zupełnie obcych osób. Niektórzy bardzo chronią swoją prywatność i z góry odrzucają takie zaproszenia, a inni sprawdzają profil takiej osoby i w ostateczności akceptują prośbę o przyjęcie do grona znajomych, ponieważ ktoś na podstawie informacji o sobie upublicznionych wydaje się sympatyczny i ciekawy. Czasem też wydaje nam się, że faktycznie mogliśmy gdzieś poznać tę osobę i stąd to zaproszenie, bo przecież dlaczego ktoś nieznajomy miałby nas zaczepiać?

Zobaczcie także: Jak media społecznościowe wpływają na karierę zawodową?


W każdym razie klikamy akceptację i przechodzimy do normalnych, życiowych czynności. W końcu na głowie kobiety jest prowadzenie domu, wychowywanie dzieci, a tu zaczął się rok szkolny i doszły dodatkowe obowiązki. Szczególnie odczuwalne zmiany zachodzą w życiu rodzinnym, kiedy dziecko dopiero rozpoczyna swoją przygodę ze szkołą. Wtedy też przychodzi duma ze swojego pierwszoklasisty, a co za tym idzie, matki często wrzucają do sieci zdjęcia swoich dzieci z podaniem nazwy i adresu szkoły.

Zobaczcie także: Czy można się uzależnić od lajków?

Potem zaczyna się koszmar. Nieznajomy z Facebooka zapisuje te informacje i przesyła dalej do osób, które biorą udział w handlu dziećmi. "Blondynka o niebieskich oczach. Nie ma jeszcze 7 lat. 5000 euro."

W niedługim czasie zjawiają się oni pod szkołą i zabierają dziecko.

Ta historia powinna być przestrogą dla wszystkich rodziców i nie tylko. Należy bardzo uważać przed tym, kogo dodaje się do znajomych na Facebooku. Jak widać, jednak kliknięcie może się skończyć tragicznie.Zobaczcie także:Źródło: Popularnie.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Anka P. , Piątek 16.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Tylko idioci dodaja do znajomych osoby, ktorych nie znaja.... tak zwani kolekcjonerzy znajomych
Dodano: 2015-10-16 10:44:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×