Tej kobiecie odebrano dzieci, bo jest... za gruba

Czy to odpowiedni powód do rozdzielenia rodziny? Poznajcie historię pani Anny.

Tej kobiecie odebrano dzieci, bo jest... za gruba

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ciężkie dla matki jest rozstanie z dziećmi, dlatego też ta kobieta walczy o powrót swoich córek. Wydaje się, że powód, przez który je rozdzielono jest wręcz nie do przyjęcia. Pani Anna jest mieszkanką Wrocławia. To właśnie tamtejszy sąd uznał, że jest niewydolna wychowawczo, chora i zbyt gruba. Na wniosek pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i kuratora odebrano jej dzieci.

Matka dbała o swoje córki jak tylko mogła i robiła wszystko aby jej stan zdrowia uległ poprawie. Ujęła się za nią asystentka rodziny, która widziała jak duża miłość łączy matkę z córkami, bowiem opiekowała się nimi przez 8 miesięcy.

W listopadzie stwierdzono jednak, że dzieci nie są bezpieczne, ponieważ ich matka jest chora, a dokładniej... otyła! Kobieta od 25 lat choruje na różę. Sąd stwierdził, że może zarazić córki. Asystentka rodzinna, Joanna Tenderys jednak broni zrozpaczonej pani Anny.

Zobaczcie także: Kobieta karmi dziecko piersią po tym, jak w czasie ciąży przeszła mastektomię

Jak można się domyślać, matka złożyła odwołanie, ale wniosek został oddalony. Urzędnicy uznali, że bliźniaczki były zaniedbane i potrzebna im była pomoc wielu specjalistów.

Matka może odwiedzać córki 4. razy w tygodniu. Urzędnicy za to polecili jej zapisanie się na kurs poprawienia kompetencji wychowawczych.

Sądzicie, że decyzja sądu była słuszna? Cały materiał możecie zobaczyć TUTAJ.

Zobaczcie także:Źródło/ Foto: TVP WrocławDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 30.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Najlepiej je oddac do rodziny zastepczej, gdzie beda je molestowac i sie nad nimi znecac,bo robia to tylko dla duzych pieniedzy od panstwa. Sady w polsce sa glupie.
Dodano: 2015-05-01 17:40:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×