Trudny czas ząbkowania

Ząbkowanie to wyjątkowy czas w życiu każdego dziecka. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak możesz wesprzeć swoją pociechę w tym ważnym dla niej okresie.

ząbkowanie.jpg

Wyrzynanie się zębów u malucha może przebiegać bardzo nieprzyjemnie. Niemowlę jest wtedy rozdrażnione, nie potrafi poradzić sobie z bólem, często również dochodzi do tego również gorączkowanie.

Objawy ząbkowania:

- opuchnięte dziąsła

- ślinienie się malucha

-  bezsenność

- marudzenie

- gorączkowanie

- brak apetytu

- możliwe są również biegunki

Sposoby na ząbkowanie:

1. W aptekach dostaniesz specjalny żel przeznaczony do stosowania na opuchnięte dziąsła niemowlaka. Możesz nacierać nim bolące miejsca kilka razy dziennie, w zależności po potrzeby.

2. Pomocne może okazać się również zaparzanie dla malucha ziołowych herbatek. Wypróbuj melisę, rumianek lub kwiat lipy. 

3. Dobrym pomysłem jest zakupienie elastycznego gryzaczka (do kupienia w aptekach). Nasza rada: przed daniem go dziecku możesz go na chwilę schłodzić w lodówce - to przyniesie maluchowi ulgę.

4. Jeżeli Twoje dziecko nie ma apetytu, nie wciskaj w nie na siłę jedzenia. Ból rosnących zębów odbiera apetyt. W takiej sytuacji możesz spróbować podać dziecku jedzenie małą łyżeczką.

5. Jeżeli Twoje dziecko nie stanie się spokojniejsze poprzez zastosowanie powyższych środków, w ostateczności możesz mu podać lek przeciwbólowy - najlepiej jeżeli wcześniej zasięgniesz porady lekarza, który przepisze odpowiednią dawkę farmaceutyku.

6. Nie zapomnij również w tym szczególnym okresie ząbkowania o częstym przytulaniu malucha - to właśnie teraz potrzebuje on dużego wsparcia mamy.Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Jak uodpornić pierwszaka

Dlaczego boimy się szczepionek

Zdrowe jak rybki dzięki nowym lekom
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Środa 30.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×