Ty czy on - kto bardziej chce kolejnego dziecka?

Kto częściej myśli o tym, by zdecydować się na kolejnego potomka? Okazuje się, że statystyki w tej kwestii są bardzo zaskakujące.

Ty czy on - kto bardziej chce kolejnego dziecka?

Ty czy on - kto bardziej chce kolejnego dziecka?

Panuje ogólne przeświadczenie, że to kobiety zazwyczaj bardziej pragną mieć dzieci i to właśnie one częściej muszą zachęcać swoich partnerów do zdecydowania się na kolejne dziecko. Okazuje się jednak, że badania pokazują zupełnie inną tendencję…

- Kobiety są bardziej ostrożne i zachowawcze, wiedzą ile wyrzeczeń kosztuje posiadanie dzieci – mówi prof. Irena Kotowska, która przeprowadziła liczne badania dotyczące polskich problemów demograficznych.

Powiększenia rodziny o kolejne dziecko chce 62 procent kobiet i aż 72 procent mężczyzn! Powyższe statystyki pokazują, że to właśnie panowie są bardziej chętni, by postarać się o kolejnego potomka w rodzinie. To oni częściej wychodzą z inicjatywą kolejnego dziecka. Jak reagują kobiety?

Aż 38 procent pań, mówi, że stanowczo nie chce bardziej powiększać swojej rodziny. Dlaczego? "Dziennik Gazeta Prawna" podaje, że najczęściej wymienianymi powodami są: strach przed kolejnym porodem, brak zadowolenia z dotychczasowego związku, czy obawa przed pogorszeniem pozycji na rynku pracy. Kobiety coraz częściej przemęczone są także próbą pogodzenia pracy, obowiązków domowych i wychowywaniem posiadanych już dzieci.

Niechęć kobiet do posiadania kolejnego dziecka może się odbić na i tak już niskim przyroście naturalnym w Polsce.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: shutterstock.comDodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 16.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×