Tych rzeczy nigdy nie możesz powiedzieć dziecku!

Przedstawiamy słowa, których Twoje dziecko nie powinno usłyszeć pod żadnym pozorem.

iStock_91144107_MEDIUM.jpg

Każdemu z nas zdarza się gorszy dzień… Jednak jeżeli otaczasz opieką małego człowieka, pod żadnym pozorem nie powinnaś używać poniższych sformułowań.


1.Już Cię nie kocham! Pamiętaj, że dziecko, bez względu na to, jak się zachowuje, musi mieć pewność, że może Ci zaufać. Nawet jeśli sekundę po wypowiedzeniu takich słów zaczniesz się tłumaczyć, dziecko już zawsze będzie odczuwało wątpliwości w kwestii Twoich uczuć.

2.Inne dzieci to potrafią, a Ty nie! Porównywanie dziecka do innych to najgorsze, co możesz zrobić. Niezależnie czy dotyczy to nauki, czy osiągnięć w innych dziedzinach. Jeśli dziecko poczuje, że w nie nie wierzysz, osiągniesz odwrotny efekt.

3.Obiecuję Ci, że... Jesteś tego pewna? Zanim coś obiecasz dziecku, upewnij się sto razy, że możesz dotrzymać obietnicy. Czasami jej spełnienie nie zależy tylko od Ciebie, jednak dziecko nie musi o tym wiedzieć. W okresie dzieciństwa poczucie bezpieczeństwa to najważniejsza sprawa!

4.To przez Ciebie! Jeśli jesteś świadkiem konfliktu podczas zabawy dziecka z rówieśnikami, mimo wszystko staraj się wysłuchać argumentów swojej pociechy. Nawet jeśli to Twoje dziecko zaczęło kłótnię, być może miało swoje powody?

5.Wszystko powiem tacie! Czy na pewno chcesz, żeby powrót taty do domu kojarzył się dziecku negatywnie? Dodatkowo, powołując się na tatę, tylko dajesz maluchowi do zrozumienia, że wcale nie musi cię słuchać.

6.Idę bez Ciebie! Nigdy mnie już nie zobaczysz! Czasami brakuje Ci cierpliwości, jednak musisz pamiętać, że jesteś dla swojego dziecka najważniejszą osobą w życiu...Największą tragedią byłoby dla niego Twoje odejście. Dlatego taki szantaż może wzbudzić w dziecku jedynie smutek i agresję.

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:725Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 22.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×