Urodzić w domu

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się nad miejscem porodu? Przez myśl przeszła Ci możliwość urodzenia dziecka we własnym domu"? Przedstawiamy wady i zalety tego porodu w zaciszu domowym.

poród w domu

Zdania na temat porodu w domu są podzielone. Część osób traktuje mieszkanie jako idealne miejsce na tak ważne i wyjątkowe wydarzenie w życiu przyszłych rodziców. Z kolei przeciwnicy domowych porodów określają go jako fanaberię kobiety i wskazują na niebezpieczeństwo takiej decyzji. Jak więc jest naprawdę z porodem naturalnym?

Zalety porodu w domu:

1. Domowa atmosfera może znacznie obniżyć stres ciężarnej, niż szpitalna sala. To jeden z podstawowych argumentów, które podają kobiety, które się decydują na poród w domu.

2. Przygotowując się do porodu domowego, masz wpływ na wybór konkretnej położnej, która będzie uczestniczyć podczas porodu. To zapewni Ci duży komfort oraz poczucie bezpieczeństwa.

3. Poród w domu charakteryzuje się również brakiem konieczności podawania ciężarnej kobiecie leków przyśpieszających poród (oksytocyna). Golenie oraz nacinanie krocza też nie jest wymagane.

4. Leżąc w szpitalu wśród innych kobiet, możesz nasłuchać się zupełnie nieprawdziwych informacji na temat przebiegu porodu. Stres i panika nie będą miały na Ciebie korzystnego wpływu.

5. Własne mieszkanie, meble, wanna, zdjęcia najbliższych pomogą Ci łatwiej znieść ból poporodowy i szybciej powrócić do dobrej kondycji psychicznej po porodzie.

6. Poród w domu gwarantuje Ci przebywanie z dzieckiem od pierwszych chwil narodzin!

Przeciwnicy porodu w domu mają głos!

Oprócz licznych zalet porodu w domu, jego przeciwnicy podają również wady tego rodzaju porodu.

1. Podczas domowego porodu istnieje ryzyko komplikacji, którym nie będziesz miała jak natychmiast zaradzić.

2. W mieszkaniu pacjentki mogą panować niekoniecznie sterylne warunki, takie jak w szpitalu.

3. Decydując się na poród w domu, nie masz pewności, że podczas jego rozpoczęcia ktoś bliski (nauczony w odbieraniu porodów) będzie akurat w pobliżu.

Jednak o wyborze miejsca porodu masz prawo zdecydować sama!


Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Kręgosłup na ćwiczeniach

Nocne zgrzytanie 

Ząb za ząb – czyli nowoczesne protezy
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Czwartek 10.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Anna Maria Blogs
Ja niestety nasłuchałam się rożnych negatywnych relacji o przebiegu porodu oraz jego efektach od kilku koleżanek i po przeczytaniu artykułów w sieci o tym traktujących wybrałabym porób w wannie. Ogólnie uważam, że zamiast becikowego wolałabym mieć poród na lepszym poziomie, swobodny wybór sposobu porodu czy znieczulenia. W dzisiejszych czasach kobiety są dużo słabsze i mniej wytrzymałe niż w przeszłości, a medycyna tak szybko posuwa się do przodu, dlaczego więc poród nie może kojarzyć nam się w 100% z przyjemnym, pełnym miłości i braku bólu czasie? Pozdrawiam. Anna Maria kobietawsieci.wordpress.com.
Dodano: 2012-05-21 14:17:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×