Urodziły się pierwsze naturalnie poczęte i zupełnie różne od siebie czworaczki!

Natura potrafi płatać naprawdę ciekawe figle. W Anglii urodziły się niedawno pierwsze na świecie nieidentyczne czworaczki, które zostały poczęte całkowicie naturalnie.

czworaczki.jpg

Urodziły się pierwsze naturalnie poczęte i zupełnie różne od siebie czworaczki!

Pewnych rzeczy nie da się zaplanować i przewidzieć. Natura potrafi nas czasem naprawdę nieźle zaskoczyć. Tak było właśnie w tym przypadku...

Młoda, 28-letnia Katalina Martin i jej partner Matthew Davies zupełnie nie spodziewali się tego, co niebawem miało im się przytrafić.

Oboje mieli już dzieci z poprzednich związków, jednak nadal postanowili się starać o wspólne potomstwo. U Kataliny jednak lekarze wykryli zespół policystycznych jajników, czyli chorobę, która powoduje, że zajście w ciążę staje się utrudnione.

 

Sam fakt tego, że jednak się udało, był dla pary z Wielkiej Brytanii dużym szczęściem i zaskoczeniem, a to nie był koniec niespodzianek... Na pierwszym USG okazało się, że Katalina nie tylko jest w ciąży, ale nosi w sobie czworaczki!

Zobacz też: ZOBACZCIE: TE KOBIETY NIE SĄ SPOKREWNIONE, A WYGLĄDAJĄ JAK BLIŹNIACZKI! 

Co więcej, każde z nich jest z innego zarodka, co jest zupełnie niespotykane przy naturalnym zapłodnieniu. Najczęściej pojawiają się dwie pary bliźniaków lub trojaczki i jeden dodatkowy zarodek. Naturalnie poczęte czworaczki zdarzają się niezwykle rzadko, bo zaledwie raz na  700 000 urodzeń, a według lekarzy fakt, że każde z nich jest z osobnego jajeczka jest pierwszym takim przypadkiem na świecie.

Sofia, Roman, Aston i Amelia pojawili się na świecie poprzez wykonanie cesarskiego cięcia w 30. tygodniu ciąży.

Zobacz też: TA KOBIETA MA 65 LAT I JEST W CIĄŻY Z... CZWORACZKAMI! 

Katalina i Matthew twierdzą, że maluchy nie tylko różnią się od siebie wyglądem, ale już teraz pokazują, że każde z nich ma inny temperament i charakter. Rodzicom bardzo gratulujemy i życzymy poczwórnej wytrwałości!

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 08.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×