Urządzasz dziecięcy pokój? Nie popełniaj tych błędów!

Pokój Twojego dziecka to miejsce, w którym dojrzewa jego wyobraźnia. O czym musisz pamiętać, kiedy go urządzasz?

dzieciecypokoj.jpg

Kiedy urządzamy dziecięcy pokój zazwyczaj wydaje nam się, że to, co nam się podoba, na pewno spodoba się również naszemu maluchowi. Co więcej, chcemy żeby jego pokój wyglądał niczym z katalogu- pięknie, oryginalnie i sterylnie... Kierując się takimi przekonaniami bardzo często urządzamy pokój, w którym dziecko wcale nie czuje się dobrze. Czego lepiej unikać?

1.Wzorzyste tapety. Dziecko uwielbia harmonię i porządek. Kolorowe ściany w połączeniu z dywanem. Jeżeli mimo to bardzo podobają Ci się wzory, postaw na nie w jednym miejscu. Pamiętaj, że wybrana przez Ciebie aranżacja będzie towarzyszyła dziecku przez kilka najbliższych lat.

2.Odsłonięte meble. Wybieraj meble, które w funkcjonalny sposób przechowają zabawki dziecka. W pokoju malucha przyda się ogromna skrzynia na mniej potrzebne zabawki i łóżko z wysuwanymi pojemnikami. 

3.Estetyka. Warto zadbać, aby pokój dziecka był utrzymany w jasnych kolorach, jednak uważaj, aby nie przesadzić! Pamiętaj, że dziecięcy pokój ma być jego  ulubionym miejscem w całym domu. Białe ściany i minimalistyczne dodatki mogą pojawić się w salonie lub sypialni.

4.Dywany. Lepiej ich unikać. Oczywiście w dziecięcym pokoju może znaleźć się zwijana mata lub niewielki, puszysty dywanik służący do zabawy, jednak większe wykładziny tylko zbierają kurz i alergeny. 

5.Naklejki. Mimo że w tym momencie podobają Ci się przyklejone do ściany gwiazdki i księżyce, za jakiś czas z pewnością będziesz chciała wymienić je na coś innego- pamiętaj, że zostanie po nich ślad.

6.Zbyt duża ilość zabawek... Oczywiście nikt nie wyobraża sobie dziecięcego kąta bez wielu zabawek, ważna jest jednak ich ilość. Jeżeli uważasz, że liczne zabawki sprawią, że dziecko "zajmie się sobą", jesteś w błędzie! W pokoju dziecka warto pozostawić miejsce do dobrej zabawy, która rozwinie wyobraźnię- a na to potrzeba miejsca!

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:2437


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 03.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
klaja20
Myślę, że większość tych wskazówek jest zasadna. Jednocześnie myślę, że mam interesujące rozwiązanie jeśli chodzi o krzesła biurowe do komputera na przykład. Otóż w sklepie Miratek https://miratek.pl/fotele-dla-dzieci,c11.html możecie kupić fajne krzesła, którego oparcie zdobi motyw z bajki. Każde dziecko będzie tym zachwycone. ;D
Dodano: 2018-06-22 11:25:23 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ciekawe spostrzeżenia. Ja pokój mojego dziecka (3 lata) urządziłam minimalistycznie. Tu zamówiłam wszystko https://www.meblemix.pl Gdy będzie dorastało będziemy uzupełniać pokój o nowe meble, które będą w jego stylu. Mam wrażenie, że w ten sposób nie będzie zbędnego marudzenia i wyrzucania dobrych jeszcze mebli, które mu się nie podobają.
Dodano: 2017-03-30 12:35:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×