W jakich miesiącach najłatwiej zajść w ciążę?

Staracie się o dziecko, a może wręcz przeciwnie, chcecie uniknąć ciąży? Jak zwykle z pomocą przychodzą naukowcy, którzy podpowiadają, w jakich miesiącach najłatwiej zajść w ciążę.

W jakich miesiącach najłatwiej zajść w ciążę?


Kiedy staramy się o dziecko, szukamy wszelkich informacji o tym, co robić aby nastąpiło to jak najszybciej. Naukowcy przychodzą z pomocą i mówią : Kochajmy się latem! Dlaczego?

Zobaczcie także: Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności u mężczyzn?

Okazuje się, że to nie romantyczny nastrój, wakacje, więcej czasu dla siebie, gorące dni i noce, np. plaży sprzyjają szybszemu zapłodnieniu, a to że to właśnie latem plemniki są najbardziej ruchliwe!


Naukowcy zbadali, że w lipcu i sierpniu plemniki są bardziej aktywne niż w styczniu, co może być wynikiem podwyższonego poziomu męskich hormonów, np. testosteronu.

Zobaczcie także: Jak rozmawiać z bliskimi o in vitro?


Dlaczego to takie ważne?

Aby zaszło do zapłodnienia komórki jajowej, nasienie musi szybko przemieszczać się przez jajowody i szyjkę macicy. Kiedy te jednak są zbyt mało mobilne, mają trudności w dotarciu do jajeczka. Najbardziej płodni są panowie, których 40% plemników jest w ruchu.

Warto przy tym wiedzieć, że w blisko 50% przypadków niepłodność u mężczyzn jest spowodowana zbyt powolnym przemieszczaniem plemników.Zobaczcie także:Foto: Shutterstock

Dodał(a): Natalia , Czwartek 03.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×