5 rad dla zajętych mam, które są całkowicie wykonalne

Zobacz, jakie zmiany możesz wprowadzić, jeśli jesteś zajętą mamą.

mamkaic.jpg

Zorganizuj pokój zabaw

Jeśli zabawki nie są odkładane na miejsce, zanim się obejrzysz, każdy pokój staje się żyjącym Legolandem, albo rezydencją Barbie. Zabawki potrzebują własnej przestrzeni w domu i tę przestrzeń należy im zorganizować. Znajdź urocze, nieprzezroczyste mebelki, które pomieszczą wszystkie zabawki Twojego dziecka. Możesz posegregować je według rodzaju i od najmłodszych lat uczyć swoje dziecko segregacji oraz porządku.

Zdrowe kanapki do szkoły

Wspólnie z dziećmi stwórzcie listę zdrowych produktów, które lubią i posegregujcie je według kategorii. Dzięki temu dzieci same będą mogły wybierać, co chcą zabrać ze sobą do szkoły i nie będą to codziennie nudne kanapki z serem. Nie zapomnijcie o zdrowych deserkach!

Więcej czasu dla dzieci

To najprawdopodobniej numer jeden postanowień noworocznych zajętych mam. Uwielbiasz swoje dzieci, uwielbiasz wsłuchiwać się w ich przemyślenia. Twoje serce jest złamane, kiedy nie kładziesz ich do łóżka, ponieważ musisz zostać w pracy. Wiesz, jak bardzo ważne i zarazem ulotne są chwile spędzone z dziećmi, więc bądźmy szczere: dlaczego tak trudno jest poświęcić im trochę więcej czasu? Są dwie najbardziej oczywiste odpowiedzi: rzeczywisty brak czasu i nuda. Dzieci również kochają spędzać z Tobą czas i nie wymagają rzeczy nie do zrealizowania. Jeśli po pracy wracasz zbyt zmęczona i nie masz czasu ani siły na pełną wersję gry Monopoly, z pewnością wymyślisz coś innego.

Rodzinne obiady

Wspólny rodzinny posiłek to najlepsza rzecz, którą możesz zrobić dla swojej rodziny. Dla dobra jej społecznego, psychicznego, a także fizycznego samopoczucia. 82% Polaków deklaruje, że wspólne posiłki z rodziną są dla nich bardzo ważne. Co więcej, naukowcy udowodnili, że dzieci, które doświadczają wspólnych posiłków, rzadziej cierpią na stany depresyjne, lepiej radzą sobie w szkole oraz rzadziej sięgają po alkohol i narkotyki. Dlaczego? Czują się ważne i wiedzą, że zawsze zostaną wysłuchane. Posiłek to kontakt twarzą w twarz, co wyczula na potrzeby drugiej osoby.

Kontroluj używanie elektroniki

Nie ma wątpliwości, że spędzanie wielu godzin przed ekranem telewizora, komputera, telefonu, iPoda, tabletu i innych urządzeń, nie jest dobre dla dzieci. Jeśli czujesz, że w Twoim domu króluje elektronika i zarówno Twoje dzieci, jak i Ty sama używacie jej zbyt dużo, spróbuj zbudować pewne granice. Dobrym sposobem, jest danie dzieciom czegoś w zamian. Zaplanujcie wspólne gry poza domem lub głośne czytanie książek. To fantastyczna zabawa! Wybierzcie dwa wieczory w tygodniu, kiedy naprawdę jesteście razem. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 13.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Jak się nie narobić w święta?

    Jak się nie narobić w święta?

    Każda z nas wie doskonale co to znaczy ''przedświąteczna gorączka''. Do przygotowania jednego wieczoru często potrzebne są: mocne nerwy, duże pieniądze i mnóstwo wolnego czasu. Pokażemy… czytaj więcej

  • POWINNAM - Nigdy więcej!

    sztuka organizacji czasu

    W codziennym życiu mamy aktywnej zawodowo nie ma miejsca na nudę czy monotonię. W zamian za to jest pod dostatkiem zaganiania, niedoboru czasu, ciągłego spieszenia się gdzieś, łączenia… czytaj więcej