5 rzeczy, które mogą zniszczyć Twoją relację z mamą

Nie pozwól, aby te błahostki zniszczyły Waszą relację.

iStock-514134767.jpg

Mówiąc wprost, relacje mama - córka mogą być trudne. Choć "doskonałe" relacje nie istnieją, z pewnością jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoją.  Spraw, aby Twoja mama czuła się bardziej kochana i doceniana.


Przemawia przez Ciebie gniew

Może nigdy nie będziesz w stanie uniknąć kłótni z mamą, ale możesz dążyć do komunikowania się z nią w pozytywny sposób. Oznacza to uprzejmość, miłość i szacunek. Daj sobie przestrzeń, gdy jesteś na nią zła, a jeśli jesteś zdenerwowana, nie rozmawiaj z nią. Poczekaj, aż się uspokoisz i będziesz gotowa do bardziej konstruktywnej rozmowy, ponieważ można powiedzieć wiele bolesnych rzeczy, gdy emocje między rodzicami a dziećmi są rozchwiane. Postaraj się uspokoić, a następnie wyraź, co masz na myśli.


Nie doceniasz jej wystarczająco

Wdzięczność w relacji mama córka jest bardzo ważna. Mamy często czują się przybite i niedowartościowane. Dzieci muszą zrozumieć, że wiele matek wylewało krew, pot i łzy, aby miały jak najlepiej w życiu. Proste dziękuję, może przejść długą drogę. Jednak staraj się robić to jak najczęściej. Docenianie jest kluczem. Nawet najmniejsze gesty będą miały pozytywny wpływ na Waszą relację.


Nie bawicie się ze sobą

Wprowadzenie do Twojej relacji z mamą radości, śmiechu i szczęśliwych wspomnień, może znacząco ją odmienić. Dobra zabawa z rodzicami, jest naprawdę ważna. Twoja mama też jest istotą ludzką i też lubi się bawić. Stwórz jej do tego możliwości. Jednym z najlepszych sposobów jest wspólna podróż. Choćby raz w roku. Poznajecie nowe miejsca i dzielicie się ważnymi przemyśleniami. Wielu ludzi nie myśli o zabawie z rodzicami, ale rodzice to tylko duże dzieciaki w przebraniu.


Tworzysz zbyt dużo dystansu

Ważne, aby upewnić mamę, że nigdy jej nie porzucisz. Powtarzaj jej często, że ją kochasz. Mama jest najlepszym przewodnikiem życia. Spraw, aby czuła się doceniana, zwracając się do niej, gdy potrzebujesz porady lub pomocy w wychowaniu własnych dzieci. Komunikuj się z mamą otwarcie, ponieważ ma ogromny wkład w to, czego doświadczasz.


Jesteś zbyt defensywna

Najprawdopodobniej zdarzają się chwile, kiedy Twoja mama jest zła, zbyt krytyczna lub niewrażliwa. W takim przypadku powinieneś wyrazić swoją frustrację, ale dążąc do tego w sposób, który jej nie zrani. Wytłumacz jej, że nadal jest dla ciebie ważna, ale nie jest już szefem. Można to zrobić w sposób troskliwy i kochający. Wymaga to pewnego stopnia samokontroli. Ważne jest, aby spróbować znaleźć równowagę między niezależnością i tym, aby mama nie czuła się odrzucona.

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 30.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×