Jak szybko uspokoić niegrzeczne dziecko?

Twoje dziecko znowu postanowiło rozpłakać się na środku ulicy lub urządzić scenę podczas robienia zakupów? Zobacz, jak je uspokoić!

niegrzecznedziecko.jpg

Dzieci nie zawsze są miłe i słodkie. Czasami zdarzają im się prawdziwe napady histerii- gorzej, jeśli taka sytuacja przydarzy Ci się w miejscu publicznym. Co możesz zrobić, aby maluch szybko się uspokoił?

ZROZUM

Warto pamiętać, że dziecko nie robi nam na złość. Maluch nie musi wiedzieć, że płacz w sklepie czy na ulicy jest czymś nie na miejscu. Dziecko nie wszystko rozumie tak jak dorosły. Zanim zaczniesz przywoływać malucha do porządku, uspokój się. Jego napady złości nie mogą na Ciebie działać. Twoje nerwy jeszcze bardziej stresują dziecko- w takiej sytuacji trudno przestać mu płakać.

PYTAJ i diagnozuj problem

Zanim zaczniesz krzyczeć na dziecko,  zapytaj je, co dokładnie się stało. Dzieci nie zawsze płaczą dlatego, że nie mogą dostać tego, o czym marzą w danej chwili. Być może powód jest bardzo prozaiczny- może to być zbyt ciasny bucik lub bolący brzuch. 

Postaw granice już w domu

Małe dzieci mają problem ze zrozumieniem ograniczeń, którym muszą sprostać. Dlatego zanim pójdziesz z dzieckiem na zakupy, wyjaśnij mu dokładnie, na jakie zachowanie nie może sobie pozwolić. Powiedz mu, czy może liczyć na małą niespodziankę w sklepie, czy nie i nie reaguj na jego szantaże. Przypomnij maluchowi, że umawialiście się już w domu, że kupisz mu jedynie wybraną rzecz. Naucz go, że dotrzymywanie obietnic to wielka zaleta.

ODWRÓĆ UWAGĘ

Zamiast skupiać się na histerii malucha, po prostu zajmij go czymś innym. Powiedz, że bardzo się spieszycie i musicie jak najszybciej dokończyć zakupy. Możesz go również zainteresować ulubioną zabawką. Jeżeli zaczniesz roztrząsać płacz dziecka, dasz mu dodatkowy pretekst do "rozkręcenia" afery.

TŁUMACZ

Nie zapominajcie o trudnych sytuacjach, które spotkały Was poza domem. Po każdej histerii wytłumacz dziecku, dlaczego jego zachowanie było niewłaściwe. Daj mu również do zrozumienia, że jego łzy to manipulacja, która zupełnie na Ciebie nie działa.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 13.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
AnnaWall
świetny artykuł , sama jestem matką trójki chłopców i nie ukrywam nie zawsze jest łatwo ... , zwłaszcza jak pojawi się między nimi jakiś problem :( pewnie to znacie .. dziwie się , że nie dochodzi do rękoczynów , w każdym bądź razie będę próbowała wdrożyć co jest napisane i zobaczę czy podziała

pozdrawiam
Anna Wall
http://next-immo.com
Dodano: 2017-04-15 10:12:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×