Jak wychować chłopca na mężczyznę z klasą?

W dzisiejszych czasach bycie mężczyzną jest wyjątkowo trudne. Jak wychowywać syna, aby w przyszłości był pewnym siebie, silnym człowiekiem?

chlopiecezczyzna.jpg

Wychowanie dziewczynki jest dla kobiety dużo łatwiejsze niż wychowanie syna. W przypadku córki bardzo często działamy instynktownie. Marzysz o tym, aby w przyszłości Twój syn był prawdziwym gentlemanem? Oto rzeczy, o których warto pamiętać!

Czułość

To nieprawda, że chłopcy potrzebują dużo mniej czułości niż dziewczynki. Dzięki Twojej bliskości maluch uczy się miłości i rozwija swoją wrażliwość. Oczywiście, nie warto przesadzać w tej kwestii, jednak poczucie bezpieczeństwa wynikające z Twojej troski to piękny dar na przyszłość. 

PEWNOŚĆ SIEBIE

Kulturalne podejście do innych (głównie do dziewczynek) to bardzo ważna cecha u małego chłopca, jednak nie wolno zapominać o uczeniu go szacunku do samego siebie. Pewność siebie nie zawsze wiąże się z brakiem skromności, a ludzie którzy potrafią prawdziwie kochać to zwykle Ci, którzy kochają najpierw samych siebie. Nie chodzi o to, aby wychowywać narcyza- gań błędy swojego dziecka, jednak jak najczęściej doceniaj też jego osiągnięcia i starania.

Autorytet

Podczas dorastania bardzo ważny jest męski wzór, jaki dziecko będzie naśladowało. Ważne, aby był to ktoś z bliskiego otoczenia. Nie chodzi o to, że kobieta samodzielnie wychowująca syna, popełnia nieświadome błędy, jednak ma dużo mniejszą wytrzymałość jeśli chodzi o męskie zachowania malucha.

Energia

Chłopcy mają dużo więcej siły niż dziewczynki- potrafią przez cały dzień się bawić i nie odczuwać przy tym zmęczenia. Pozwól swojemu dziecku na swobodne "pozbycie się" energii, która go wypełnia. Dzień spędzony przed telewizorem może skończyć się agresją dziecka.

Szczęście

Niech okres dzieciństwa będzie dla Twojego dziecka wypełniony beztroską. Pamiętaj, że w relacji matka-syn to właśnie Ty jesteś odpowiedzialna. Mimo że chcesz wychować chłopca na mężczyznę z krwi i kości, nie pozwól aby kiedykolwiek martwił się o Ciebie. To zaburza jego emocjonalną równowagę i sprawia, że znajduje się w dziwnej dla siebie roli.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 10.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar