Jak wychowuje się dzieci w różnych częściach świata? Te metody Cię zaskoczą!

Wydaje Ci się, że wychowanie dziecka opiera się na miłości, intuicji i nauce? Okazuje się, że zależy również od szerokości geograficznej!

pexels-photo-333529.jpg

Wychowując dziecko, staramy się robić to w sposób, który będzie najlepszy zarówno dla niego, jak i dla nas. Zanim sięgniesz po kolejny poradnik dotyczący wychowania, poznaj metody z różnych stron świata. Oto one!

MONGOLIA

W tym kraju uważa się, że dziecko w okresie od narodzin do trzeciego roku życia nie posiada... duszy. Jest to czas przejściowy pomiędzy dwoma światami. Dlatego dziewczynki traktuje się tak samo jak chłopców- od wyboru ubranek do zasad, jakich mają przestrzegać. Dzieciom pozwala się tutaj na każdą zabawę. Mongołowie nie mają nic przeciwko temu, żeby ich synowie bawili się lalkami- sądzą, że w czasie dzieciństwa dziecko ma prawo wyboru.

USA 

Amerykanom zależy na tym, aby ich dzieci były wychowywane bezstresowo. Dlatego stosują system nagród- ich dzieci czują się doceniane w każdej sytuacji. W tej kulturze nawet za najdrobniejsze osiągnięcia są przyznawane nagrody. Dzieci są tutaj rozpieszczone, ale też pewne siebie, co pomaga im w dorosłym życiu.

Japonia

Dla japońskich mam bardzo ważne jest, aby ich dzieci od pierwszych dni życia uczyły się życia w społeczeństwie. Obecność przy dziecku ma dla nich wielkie znaczenie, dlatego często zabierają maluchy do pracy, gdzie stworzone są specjalne pokoje zabaw dla dzieci pracowników. Japończycy są surowi dla swoich pociech i uczą je, że dobre wychowanie to podstawa. 

Afryka

Tutaj malucha najczęściej wychowuje rodzeństwo. Rodzice interweniują jedynie podczas kłótni dzieci. Taka metoda ma wiele zalet- młodsze dziecko chce "dorównać" starszemu, dlatego bardzo szybko uczy się nowych rzeczy.

Kraje arabskie

Kobiety i mężczyźni w krajach arabskich bardzo zwracają uwagę na miłość i szacunek- to własnie te dwie sprawy stoją u podstaw dobrego wychowania. Dziecko otrzymuje od rodziców to samo, co im daje- przede wszystkim bliskość. Mimo że dziecko wychowywane jest w atmosferze miłości, bardzo szybko jest uczone samodzielności. Arabom zależy na wychowaniu silnych dorosłych, dlatego nie rozczulają się nad każdą krzywdą maluchów. 

Włochy

W krajach śródziemnomorskich stawia się na partnerstwo- leniwy tryb życia sprawia, że dzieci przesiadują z dorosłymi do późnych godzin nocnych, nikt się nie śpieszy... Tutaj rodzicielstwo traktowane jest swobodnie- to raczej maluchy muszą przystosować się do dorosłych.

Dania

Słyszałaś o "hygge"? To synonim szczęścia czy wręcz błogostanu. Duńczycy uwielbiają czas spędzony z rodziną, dlatego dzieci towarzyszą im praktycznie przez cały czas. Delektują się każdą chwilą i uczą maluchy, że nawet wspólne obowiązki mogą przynieść wiele radości. Dzięki temu dorośli Duńczycy potrafią czerpać szczęście z każdej najmniejszej chwili. 

Brazylia 

Tutaj dzieci traktuje się niczym pełnoprawnego członka rodziny. Nie jest ono jedynie "dodatkiem" do dorosłych, a najważniejszą częścią rodzinnej relacji. Dlatego rodzice pozwalają uczestniczyć maluchom w każdej sferze ich życia- zabierają maluchy do restauracji, kina czy do znajomych. Takie podejście sprawia, że rodzice są najlepszymi przyjaciółmi swoich dzieci.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 10.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×