Matka znalazła listy od 16-letniej córki, która zginęła w wypadku. Ich treść powala!

Córka po śmierci dała mamie dokładnie to, czego potrzebowała najbardziej.

cindymacy.jpg

Prawie miesiąc po stracie córki, mama 16-letniej Macy znalazła niezwykłe listy. Nastolatka przed śmiercią napisała ich do mamy aż 25. Miały ją pocieszać i inspirować, kiedy będzie potrzebowała tego najbardziej. Ten słodki gest okazał się proroczym darem, który przyniósł matce ogromną ulgę, kiedy opłakiwała śmierć swojej córki.

Macy każdy z listów opisała konkretną instrukcją. Na jednym z nich napisała „otwórz, kiedy za mną zatęsknisz”, na innym „otwórz, jeśli czujesz się podekscytowana”. Intencją nastolatki było znalezienie sposobu na wspieranie mamy w każdej sytuacji. Nie miała pojęcia, jak wielką rolę odegrają jej listy, zaledwie rok później.

Jak przyznaje Cindy, listy spełniły swoją rolę i podniosły ją na duchu. „Są idealne. Dzięki nim wiem, jak dobrze córka mnie znała. To najlepszy prezent, jaki córka, może dać rodzicowi”. Jeden z listów Cindy znalazła tydzień po wypadku, gdy sprzątała w swoim samochodzie. Macy opatrzyła go notatką „otwórz, kiedy nie będziesz mogła spać”. Był to pierwszy list, dlatego Cindy postanowiła wytropić resztę. Znalazła wszystkie z wyjątkiem jednego. Teraz dzieli się z całym światem wielkim sercem swojej córki. Opowiada, że czytając listy, czuje jakby córka była obok niej.

Otwórz kiedy za mną zatęsknisz

„Cześć mamo. Jest mi przykro, że za mną tęsknisz. Mam nadzieję, że gdziekolwiek jesteś i cokolwiek robisz, czujesz się dobrze. Najprawdopodobniej również za tobą tęsknię. Szczerze mówiąc, nie lubię być z dala od domu zbyt długo. Tęsknię za nim bardzo szybko. Kiedy byłam małą dziewczynką i mieszkałam z tatą, oczekiwałam spotkania z tobą. Myślę, że częściowo było to spowodowane dobrym jedzeniem, które zawsze jest w twoim domu, ale w większości, dlatego, że tak bardzo za tobą tęskniłam. Będę cię kochała zawsze mamusiu. Dziękuję za wszystko, co dla mnie robisz.

- Macy Mathis”

Otwórz, kiedy będziesz podekscytowana

„Hej mamusiu. Tak bardzo się cieszę, że jesteś podekscytowana. Zadzwoń do mnie, będziemy mogły wspólnie uczcić to, co cię podekscytowało. Włącz swoją ulubioną piosenkę i zacznij tańczyć w salonie. Zadzwoń do swoich przyjaciółek i idźcie to uczcić. Zasługujesz na to mamo, powinnaś iść się zabawić. Jestem dumna z ciebie i z wszystkiego, co ukończyłaś w swoim życiu. Z jakiegokolwiek powodu jesteś szczęśliwa, daj mi znać, będę mogła być podekscytowana z tobą. Kocham cię bardziej, niż mogłyby to opisać słowa mamusiu.

- Macey Mathis”

Otwórz, kiedy nie będziesz mogła spać

„Hej mamusiu. Przykro mi, że nie możesz zasnąć.  Mam nadzieję, że to nie z powodu zmartwienia, stresu lub nadmiernego myślenia. Chciałabym, abyś wiedziała, że cię kocham. Czuję, że nie mówiłam ci tego wystarczająco często, i kiedy nie będziesz mogła spać, denerwując się czymś, chciałabym, żebyś wiedziała, że cię kocham. Mam nadzieję, że u ciebie wszystko w porządku. Nigdy nie wiem, czym się zamartwiasz. Mam nadzieję, że jesteś po prostu szczęśliwa. Jeśli tylko zechcesz, możesz potulić się ze mną w łóżku, mogę znów być twoją małą dziewczynką, dzięki temu odnajdziesz komfort i zaśniesz. Zrobię ci kawę rano, daj mi sygnał, że jej potrzebujesz. Naprawdę mi to nie przeszkadza. Kocham cię mamusiu. Idź spać.

- Macey Mathis"

Zdjęcia: facebook.com/Macys-Journey-345712405792329


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 22.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar