Twoje dziecko ma obsesję na punkcie selfie? Ocal je! cz.2

Przerażająca liczba młodych ludzi uzależnionych od telefonu i robienia sobie selfie zwiększa się z dnia na dzień. Zapanuj nad uzależnieniem swojego dziecka.

iStock_82959519_SMALL (1).jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ

DOBRE OCENY TO NIE WSZYSTKO

W szkole sukces jest mierzony dobrymi ocenami. Lekarze często zauważają problemy z samooceną u dzieci, które nie spełniają oczekiwanych kryteriów, pomimo uzdolnień w innych niewyspecjalizowanych i niemierzalnych dziedzinach, dlatego bardzo ważne jest, aby podchodzić do nich o wiele bardziej holistycznie w domu.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

Nie jest niespodzianką, że dzieci prowadzą coraz bardziej siedzący tryb życia. Dwie lekcje wf-u w tygodniu nie wystarczą, aby zapewnić dziecku odpowiednią ilość ruchu, a ruch i aktywność fizyczna, zmniejszają napięcie i niepokój.

KAŻDY PONOSI PORAŻKI

Dzieci, a w szczególności dziewczęta potrzebują skutecznych wzorców. Muszą zdawać sobie sprawę z tego, że nawet ludzie sukcesu popełniają błędy. Są one częścią rzeczywistości każdego człowieka. W dzisiejszych czasach perfekcjonizm rozpowszechniany jest na każdym kroku. W dzieciach tworzy to lęk i zwątpienie. Tak zwani "szybko osiągający" zawsze byli bardziej narażeni na problemy natury psychologicznej. Dzieci muszą być przede wszystkim uczone przyjmowania porażek, dlatego również rodzice powinni nauczyć się je przyjmować.

SELFIE A ZDROWIE

Tworzenie selfie i dokumentowanie siebie w każdej sytuacji może stać się niekontrolowanym odruchem, który grozi uzależnieniem. Najważniejsze jest, aby rodzice nie usprawiedliwiali swoich dzieci, niewinną zabawą telefonami oraz mieli świadomość pełnego spektrum zagrożeń i wiedzieli jak im przeciwdziałać. W takiej sytuacji, warto skontaktować się ze specjalistą, aby poznać przyczyny takiego zachowania. Przykładem tego, jak nałogowe robienie autoportretów może być groźne dla dzieci, jest historia nastolatka, który próbował popełnić samobójstwo po tym, jak nie udało mu się zrobić idealnego zdjęcia.

ZAGROŻENIA

Naukowcy nałogowe robienie sobie selfie wiążą z chorobliwym narcyzmem lub przeciwnie bardzo niskim poczuciem własnej wartości. Dążenie do nieistniejącego ideału jeszcze bardziej pogłębia brak poklasku i niezadowolenie ze zdjęć. To nie jedyne zagrożenia, które czyhają za tymi niewinnymi sytuacjami. Nastolatkom pozującym przed lustrem w poszukiwaniu idealnej pozy i miny wydaje się, że kontrolują i kreują swój wizerunek. Są jednak w ogromnym błędzie. Ponieważ kiedy zdjęcie publikuje się w sieci, całkowicie traci się nad nim kontrolę. 

NAZWIJ PROBLEM

Przywiązanie do telefonu to uzależnienie, które nazywane jest fonoholizmem. Jeśli Twoje dziecko nie rozstaje się z telefonem nawet na chwilę, powinien być to sygnał, że ma z tym problem. Przede wszystkim należy uzmysłowić sobie ogromne konsekwencje płynące z takiego uzależnienia. Młody człowiek, który z telefonem jest związany 24 godziny na dobę, przestaje radzić sobie z rzeczywistym światem. Może mieć nawet problemy z odróżnianiem dobra od zła. 

 Źródło: dailymail

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 08.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×