Wszystko, co musisz wiedzieć o randkowaniu z samotnym tatą

Los pisze przeróżne historie życiowe. Często nieoczekiwanie sprawia, że znajdujemy się w sytuacjach, których wcześniej nawet sobie nie wyobrażałyśmy. Jedną z takich sytuacji jest spotkanie na swojej drodze samotnego taty. Oto kilka rzeczy, które ułatwią Wam randkowanie.

iStock-585151296.jpg

akceptacja priorytetów

W takich okolicznościach najprawdopodobniej nigdy nie będziesz numerem jeden. Nawet nie powinnaś tego oczekiwać. Od momentu narodzin, dziecko staje się dla ojca "oczkiem w głowie". Jego zdolność do całkowitego oddania dziecku jest godna podziwu. Jeśli zauroczyłaś się w samotnym ojcu, powinnaś o tym pamiętać!

Mężczyzna z bagażem doświadczeń

Każdy samotny ojciec ma swoją życiową historię. Niełatwa droga, którą przeszedł, może opóźnić jego wszystkie reakcje związane z budowaniem nowej relacji. Związek z mężczyzną, który niesie na swoich barkach emocjonalny bagaż, nie jest dla wszystkich kobiet. Nie zapominaj, że opuścił nieudany związek. Związek, którego owocem jest dziecko. Pozwól mu poczuć się bezpiecznie w Twoim towarzystwie. To przyniesie mu ulgę i sprawi, że poczuje się ważny.

Zazdrość nie wchodzi w grę

Pamiętaj, że mężczyzna, który wychowuje dziecko, może utrzymywać kontakt z jego mamą. Powinnaś zrezygnować z doszukiwania się między nimi romantycznych uczuć. Jeśli nie jesteś w stanie utrzymać emocji na wodzy, być może ten związek nie jest Ci pisany. Z drugiej strony, może być szansą na podjęcie ostatecznej walki z zazdrością.

Elastyczność to podstawa

Jeśli randkujesz z mężczyzną, który opiekuje się dzieckiem, powinnaś wziąć pod uwagę, że wkrótce będziecie musieli pogodzić nie dwa harmonogramy, a trzy. Bądź otwarta, uczciwa i elastyczna. Cierpliwość pomoże Ci go lepiej poznać. Jeśli w ostatniej chwili odwoła Wasze długo planowane spotkanie, nie denerwuj się. Nie wszyscy rodzice mają czas pod kontrolą. Dziecko to dodatkowy obowiązek, plan i odpowiedzialność. 

Planowanie przyszłości

Twój ukochany ma dziecko z poprzedniego związku? Taka sytuacja nie musi być gwarancją, że chciałby mieć kolejne. Jeśli chcesz wiedzieć, czy samotny tata, z którym się związałaś, planuje potomstwo, po prostu zapytaj i nie bierz tego, jako pewnik. W ten sposób możesz doprowadzić do niepotrzebnych konfliktów. Otwarta komunikacja to podstawa każdej zdrowej relacji.


Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 26.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×