Zdradzasz partnera? Twoje dziecko o tym wie!

Dorośli często sądzą, że zdrada nie dotyczy ich dziecka. Tymczasem ono widzi i czuje dużo więcej niż mogłoby się wydawać...

zdradaaddada.jpg

Bez względu na to, w jakim wieku jest Twoje dziecko, zawsze instynktownie przeczuwa, że jego rodzice zmagają się z poważnymi problemami. Widzi Wasze ciche dni, kłótnie, dystans między Wami. Podobnie jest w przypadku zdrady. Mimo że starasz się ukryć tajemnicze smsy i późniejsze powroty do domu, dziecko czuje, że nie darzysz jego taty tym samym uczuciem, co wcześniej. Co więcej, takie odkrycie może mieć okropny wpływ na przyszłość Twojego dziecka.

Kiedy dziecko dowiaduje się o zdradzie, na początku czuje smutek i jest zdezorientowane. Zaczyna zastanawiać się, czy miało wpływ na Twoją decyzję i czuje się winne. Wydaje mu się, że od teraz musi zasłużyć na Twoją miłość i ciepło. Widzi, jak traktujesz partnera i zaczyna czuć się za niego odpowiedzialne... Boi się tego, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Nawet jeśli nie pokazuje po sobie trudnych uczuć, jakie przeżywa, zaczyna szukać dla nich ujścia. Dlatego jeśli Twoja nowa relacja jest dla Ciebie istotna, powinnaś jak najszybciej postawić sprawę jasno. Nie możesz jednak zmuszać dziecka do zachowywania Twojej zdrady w tajemnicy- nie możesz go stawiać przed takim dylematem. Spowoduje to poczucie wstydu wobec zdradzanej osoby. Musisz pamiętać, że tego typu sytuacje zawsze dotyczą wszystkich członków rodziny.

Dzieci, w rodzinach których pojawiła się zdrada, jako dorośli mają bardzo duże problemy ze zbudowaniem szczęśliwego związku. Wydaje im się, że skoro w ich domu pojawiło się nieuczciwe zachowanie ze strony mamy czy taty, z pewnością w ich relacji spotka je to samo.  Takim osobom często wydaje się, że żaden związek nie ma prawa bytu, ponieważ prędzej czy później zakończy się bolesnym niepowodzeniem. Nieświadomie wręcz wyczekują zdrady- wydaje im się, że właśnie na to zasługują.

Jak znaleźć wyjście z takiej sytuacji? Postaraj się, bez względu na swoje wybory, zawsze myśleć o najmłodszych członkach rodziny. Swoim zachowaniem możesz zrobić im krzywdę na resztę życia... Każdą, nawet najtrudniejszą sytuację, można rozwiązać w pokojowy sposób!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 25.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Bzdura.. zdrada nie oznacza kłótni ani cichych dni, czesciej wrecz przeciwnie! rozwód nie oznacza ze dzieci będa myśleć ze spotka je to samo, wszystko zależy od tego jak zachowają się rodzice, jeśli zdradzony lub porzucany malzonek wmówi dziecku ze drugi rodzic jest zły, okropny ilto nikt nigdy nie będzie szczęśliwy! Ludzie! to ze ktoś was zostawia nie oznacza ze macie prawo na małego człowieka przelać swoje frustracje! Każdy późniejszy problem w życiu dziecka to w takim przypadku tylko i wyłącznie wina jeczacego rodzica!
Dodano: 2016-11-26 09:17:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×