Z muzyką od małego

Coraz częściej zaznacza się wpływ muzyki na człowieka. Okazuje się, że dźwięki oddziaływują na nas od pierwszych tygodni istnienia. Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowaliśmy.

Z muzyką od małego

Z muzyką od małego


W rozmowach dotyczących muzyki coraz częściej wspomina się o jej znaczeniu zarówno w okresie prenatalnym, jak też w pierwszych latach życia.

Edwin E. Gordon opracował proces edukacji muzycznej dziecka, w którym naukę muzyki porównuje do nauki mowy. Dziecko uczy się mówić poprzez słuchanie tego co mówią inni. Podobnie rzecz się ma z muzyką – jeżeli dziecko będzie miało możliwość osłuchania się z różnorodnymi dźwiękami,  muzyczna wrażliwość obudzi się w nim jeszcze przed tradycyjną edukacją szkolną z zakresu muzyki.

Rozwój języka muzycznego ułatwia późniejszą naukę języków obcych, a rytmy ukazują porządek oraz powtarzalność, co powoduje powstanie podstaw logicznego myślenia, które w przyszłości ułatwia naukę matematyki i innych nauk ścisłych.

W rozwoju wrażliwości muzycznej ważne jest, aby zajęcia odbywały się w ruchu – chodzi o płynne, swobodne, spontaniczne ruchy od ramion, górnej części tułowia po całe ciało.

Jako, że dziecko zaczyna słyszeć już po kilku tygodniach swojego istnienia, warto mu włączać muzykę jeszcze w okresie prenatalnym, mówić do niego.

Ważny jest tez fakt, że podczas zajęć prowadzonych metodą Gordona, w których mogą brać udział rodzice, zwiększa się wieź pomiędzy dzieckiem, a opiekunem.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 03.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×