Zabawy andrzejkowe

Nie masz pomysłu jakie wróżby mogłabyś przeprowadzić ze swoim dzieckiem tak, aby na długo zapamiętało andrzejkowy wieczór? Podpowiadamy.

Zabawy andrzejkowe

Zabawy andrzejkowe


Która z nas nie wspomina z sentymentem andrzejkowych wieczorów, kiedy to podekscytowanie brało górę w momencie wykonywania wróżb odnośnie zamążpójścia, czy czekającej miłości? Postarajmy się, aby nasze dzieci też miały miłe wspomnienia z tego wieczoru. Zobaczcie kilka pomysłów na wróżby dla dzieci, które dla Was przygotowaliśmy.

Lanie wosku

Będziemy potrzebowały wosku, klucza, garnka, wody. Na małym ogniu topimy wosk, następnie do naczynia napełnionego zimną wodą przelewamy wosk, ale uwaga - przez dziurkę od klucza! Uzyskaną formę należy przyłożyć do światła (tak aby padał cień) i z powstałej formy odczytujemy przyszłość dziecka - wyobraźnia w ruch!

Andrzejkowe serce


Potrzebny nam będzie kolorowy papier, nożyczki i szpilka. Z kolorowego papieru wycinamy kształt serca, na którym z jednej strony wypisujemy imiona męskie/ żeńskie. Następnie dziecko podchodzi do niezapisanej strony i przekuwa ją szpilką. Imię, w które trafi zwiastuje imię przyszłej miłości.

Zabawy andrzejkowe

Zabawy andrzejkowe


Kolorowe słomki

Jeżeli w zabawie andrzejkowej bierze udział więcej dzieci, sprawdzi się zabawa w kolorowe słomki. Będą nam potrzebne kolorowe słomki, flamaster i miska z wodą. Każde dziecko wybiera swoją słomkę i zaznacza swoje inicjały za pomocą flamastra, następnie słomki są wrzucane do miski z wodą i te, które się połączą ze sobą, zwiastują długą przyjaźń, a może nawet miłość!

Ustawianie butów

To chyba jedna z najbardziej popularnych wróżb zaraz po laniu wosku. Każdy z uczestników zdejmuje buta, którego ustawia na końcu np. korytarza, po czym wszyscy uczestnicy zabawy po kolei przestawiają własnego buta w kierunku drzwi. Ta osoba, której but jako pierwszy dotknie drzwi, najprawdopodobniej pierwsza wstąpi w związek małżeński!

Kto wie, może te zabawy znajdą swoich zwolenników także wśród dorosłych? Życzymy udanych Andrzejek!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 29.11.2013 (aktualizacja: 2013-11-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×