Zabiegi na skórę dla kobiety ciężarnej

Ciężarne kobiety często borykają się z problemami skóry. Zobaczcie, jakie zabiegi przyjdą im z pomocą.

Zabiegi na skórę dla kobiety ciężarnej

Zabiegi na skórę dla kobiety ciężarnej


Ciąża to czas wielkich zmian w organizmie kobiety. Musimy w nim zrezygnować z większości zabiegów aby płód nie został uszkodzony. Nie należy jednak zapominać o tym, że skóra potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji, ponieważ zmiany hormonalne i przybieranie na wadze zwykle negatywnie wpływają na jej stan. Dlatego też ważne jest skorzystanie z bezpiecznej terapii, która pomoże choć w pewnym stopniu zniwelować skutki przemian i tym samym szybciej wrócić do formy po porodzie.

Najlepszymi zabiegami dla skóry kobiety ciężarnej są te działające nawilżająco. W obrębie twarzy rekomendowałabym zabieg polegający na wykorzystaniu tlenu hiperbarycznego. Technologia ta używana jest do wprowadzania w głąb skóry kwasu hialuronowego o niskiej cząsteczce, kompleksu witamin A+E oraz wyciągu z zielonej herbaty, który jest bogatym źródłem antyoksydantów. Zabieg jest w 100 proc. bezpieczny, nie działa podrażniająco, zdecydowanie nawilża i ujędrnia skórę - mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Natalia Turkowska, kosmetolog, rClinic.

Koszt jednego zabiegu to ok. 500 zł.

Jeżeli chodzi o inne partie ciała, to powinniśmy zrezygnować z większości zabiegów aparaturowych, ponieważ mogą one przyspieszyć mikrokrążenie, co jest niebezpieczne. W czasie ciąży należy skupić się na profilaktyce przeciwrozstępowej oraz zadbać o odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry. Przyszła mama powinna skorzystać z zabiegów relaksacyjnych, choć również w nich należy mieć na uwadze, jakie substancje aktywne zostają do nich wykorzystane, aby były bezpieczne zarówno dla płodu, jak i matki.

Kosmetolodzy dobierając produkty do pielęgnacji skóry kobiet w ciąży, powinni wybierać substancje silnie nawilżające, jak kwas hialuronowy czy sole kwasu hialuronowego, które charakteryzują się niską cząsteczkowością i wnikają w głąb skóry. Dodatkowo może być prolina, która działa silnie uelastyczniająco, wpływa na syntezę włókien kolagenowych lub peptydy niskocząsteczkowe, które wykazują działanie silnie napinające i ujędrniające skórę. Można stosować także wszelkiego rodzaju oleje naturalne i aromatyczne esencje, które działają przede wszystkim natłuszczająco, rewitalizująco i odżywczo na skórę - podkreśla Natalia Turkowska.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zobaczcie nagranie:
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock

Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 24.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×