Zabierz dziecko na basen

Nie masz pomysłu na ciekawe spędzenie popołudnia lub weekendu ze swoją pociechą? Wybierzcie się na basen! Oprócz świetnej zabawy, Twoje dziecko będzie miało szansę poprawić swoją zdolność ruchową oraz aktywnie spędzi czas.

Zabierz dziecko na basen

Zabierz dziecko na basenCzy wiesz, że już od ok. 14 tygodnia życia dziecka, możesz śmiało oswajać go z wodą? Im wcześniej zaczniesz, Tym szybciej twoje dziecko przekona się do niej, nauczy się pływać i wyćwiczyć mięśnie.

Najlepiej, jeżeli pierwsze wyjście na basen z dzieckiem dokładnie i na spokojnie zaplanujesz. Dobrze, jeżeli będziesz miała jeszcze jedną osobę do pomocy (możesz wziąć swojego partnera lub przyjaciółkę). Taka osoba okaże się niezwykle pomocna w sytuacji, kiedy np. trzeba będzie przytrzymać malucha i go przebrać w strój kąpielowy. Pamiętaj również o zabraniu ręczników, płynu do mycia ciała, szamponu, czepka, a także okularów do pływania dla dziecka.


2.jpg

Zabierz dziecko na basenPomimo tego, że wyjście na basen to niesamowita atrakcja dla maluchów, może ono wiązać się również z wieloma niebezpieczeństwami. Wielu rodziców boi się, że dziecko przeziębi się po pływaniu, dostanie zapalenia uszu, itd. Jeżeli Twoje dziecko ma częste infekcje ucha, zaburzenia oddychania czy niedrożność nosa,
powinnaś zrezygnować z wyjścia na basen do czasu ustania infekcji.

Możesz również skutecznie zapobiec infekcji u dziecka. Pamiętaj o owinięciu malucha ręcznikiem zaraz po wyjściu z wody. Zadbaj o jego uszy: osusz je kawałkiem waty (skręć ją),nie zapomnij o dokładnym wysuszeniu włosów dziecka przed wyjściem z budynku.

3.jpg

Zabierz dziecko na basen
Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Co zrobić ze śpiochem?

Mokry kłopot

Jak usunąć zajady

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 14.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Popiolka
popieram jak nabardziej wychodzenie z maluchem juz od pierwsyzch miesiecy na basen, takie dzieci latwiej i szybciej naucza sie plywac.
Dodano: 2013-10-14 12:21:33 Zgłoś nadużycie
Anonim
fajnie, też mnie rodzicie zabierali jak byłam mała:)
Dodano: 2012-08-14 09:28:59 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×