5 codziennych rytuałów budujących szczęśliwe dzieciństwo!

Istnieją pewne nawyki, na które Ty nie zwracasz zbytnio uwagi, a dla Twojego dziecka są podstawowym warunkiem szczęśliwego dzieciństwa! Jakie?

szczesliwedziecioo.jpg

Każdy element codziennej opieki nad dzieckiem może być cudowny- nie tylko dla malucha, ale i dla Ciebie. Niektóre zwyczajne czynności dają dziecku ogromne szczęście i budują prawdziwie szczęśliwe dzieciństwo. Oto one!

Kąpiel

Dzieci ją uwielbiają! Pozwól maluchowi posiedzieć w wannie trochę dłużej, przygotuj jego ulubione zabawki i pobawcie się razem. Takie zakończenie dnia sprawi, że dziecko będzie zrelaksowane i szybciej zaśnie.

Opieka nad pupilem 

Kiedy w domu pojawia się dziecko, gdy trochę podrośnie warto zainwestować w nawet najmniejsze zwierzątko. Opieka nad pupilem nauczy malucha miłości, cierpliwości i ciepła, a także odpowiedzialności za mniejsze istoty. 

Rozmowa

Staraj się rozmawiać z maluchem nawet wtedy, gdy jesteś zajęta. Mówienie do niego nie przeszkodzi Ci w przygotowywaniu obiadu czy rozwieszaniu prania. Dla dziecka Twoje zainteresowanie jego sprawami bardzo wiele znaczy. Spróbuj być nie tylko opiekunem, ale i najlepszym przyjacielem.

Gry i zabawy

Wystarczy 15 minut dziennie o dowolnej porze. Wiemy, że nie zawsze masz ochotę grać w warcaby czy tłumaczyć dziecku zasady nudnej gry planszowej, ale dla niego taki czas bardzo wiele znaczy. To moment, w którym możecie skupić się na czymś zupełnie innym niż codzienne obowiązki. Gry planszowe rozwijają również inteligencję malucha.

Czytanie

Mimo że o tym, jak ważne jest czytanie, słyszymy cały czas, bardzo często po prostu nie mamy na nie czasu. Nie musisz czytać dziecku dwudziestu stron ulubionej książeczki. Umówcie się na dwie dziennie, najlepiej przed snem. Twój głos uspokaja dziecko.

Zdjęcie: iStock

ID galerii:2437


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 08.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×