6 rzeczy, których rodzice nie powinni robić w social mediach cz. 2.

W poprzedniej części ustaliłyśmy, dlaczego nie możesz komentować wszystkich zdjęć swoich dzieci i wrzucać do sieci nieustających sprawozdań z ich rozwoju.

iStock-510570834 (1).jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ.

NIE UPOMINAJ ONLINE

Co zrobić, jeśli dziecko wstawia zdjęcie, którego nie akceptujesz lub zwraca się do innych ludzi, w sposób, który kompletnie odbiega od zasad dobrego wychowania? Oczywiście, że chcesz natychmiast zareagować. Umieścić komentarz z reprymendą. Przecież nie tak go wychowałaś. Musisz wiedzieć, że zawstydzanie dziecka w Internecie może przynieść więcej szkód niż pożytku. Dużo lepszą strategią jest dokonanie osobistego upomnienia lub choćby wykonanie telefonu i poinformowanie go o potencjalnie niewłaściwym zachowaniu. Rodzice powinni regularnie sprawdzać aktywność swoich dzieci w mediach społecznościowych. Jest to bardzo ważne, ale należy również zachowywać się w stosunku do swoich dzieci uczciwie i szczerze. Znajdź równowagę między monitorowaniem ich bezpieczeństwa i poszanowaniem ich prywatności.

MAMO, Nie rób dramatu

Zanim zapostujesz na Fejsie, że ktoś Cię zranił lub wdasz się w publiczną agresywną dyskusję, pamiętaj, że dziecko, które jest w grupie Twoich znajomych, również w tym uczestniczy. Jeśli próbujesz nauczyć nastolatka bardziej dojrzałego zachowania, nie dawaj mu słabego przykładu. W każdym z możliwych sposobów wpłynie to na dziecko negatywnie.

Mamo, to moi znajomi

Być może myślisz, że jesteś wyluzowaną mamą, ale udzielanie się w wymianie zdań, zamieszczonych w komentarzach nastolatków lub zbyt duże zainteresowanie aktywnościami przyjaciół dzieci, jest kompletnie nie na miejscu. Pomyśl o tym w ten sposób: czy zanim powstały media społecznościowe, spotykałaś się z przyjaciółmi swojego dziecka i wymienialiście poglądy podczas spotkań towarzyskich? Prawdopodobnie nie. Zatem trzymaj się zasady, że jeśli nie robisz czegoś w życiu, nie robisz tego również Internecie.

Mamo, nie wpadaj w paranoję

Nastolatkowie skarżą się ekspertom, że rodzice podczas aktywności rodzinnych w rzeczywistym świecie,  coraz więcej czasu poświęcają na znalezienie idealnego kadru niż na faktyczną zabawę razem. W dzisiejszych czasach sztucznie wytworzyła się pewnego rodzaju kultura dokumentowania perfekcyjnego życia rodziny, idealnej bajki. Niestety bardzo łatwo jest dać się w to wciągnąć. Następnym razem spędzając czas ze swoimi dziećmi, rozważ odłożenie telefonu lub aparatu po wykonaniu jednego, dwóch zdjęć, a także zaoszczędź kilka, do prywatnego wglądu.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 15.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×