Gorączka u niemowlaka

Gorączka to prawidłowy symptom walki z chorobą. Długotrwała gorączka u niemowląt i dzieci do 3 roku życia może jednak powodować silne drgawki, pocenie się oraz osłabienie organizmu. Poznaj sposoby na radzenie sobie z gorączką u malucha.

dziecko z gorączką

Pierwsze objawy gorączki to ciepła, sucha skóra, rumieńce na twarzy oraz spocone rączki i nóżki.

Oto kilka sposobów na radzenie sobie z gorączką u niemowląt:

1. Zastosuj zimne okłady: do foliowej siateczki włóż kostki lodu, owijając je ręcznikiem. Okład przyłóż do pachwin i karku dziecka, uważając by nie wyziębić maluszka zbyt mocno. Niemowlę obłóż kompresem z tetrowej pieluszki namoczonej w letniej wodzie. Pieluchę rozłóż na ręczniku, owijając w nią dziecko i przykrywając kocykiem. Zmień okład po kilkunastu minutach.

2. W aptekach można dostać specjalnie przeznaczone w tym celu środki, w przypadku wysokiej gorączki najlepiej zastosować czopki. Pamiętaj, aby gorączkę obniżać systematycznie, nie dopuszczając do skoków temperatury. Małym dzieciom powyżej 6 miesiąca życia można podawać także paracetamol i ibuprofen.

3. Jeśli temperatura bardzo szybko rośnie, włóż maluszka do wanienki z wodą o jeden stopień niższą, niż jego ciało. Gdy zanurzysz malca w wannie, dolewaj do niej stopniowo zimną wodę, aż do temperatury około 31°C.
Przeczytaj również:

Lodowe pokusy dziecka

Noś bezpiecznie niemowlę

Zdrowe zęby malucha


Dodał(a): Karolina Kawecka , Wtorek 19.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
barbarossa25
Moje dziecko bardzo źle zniosło okres ząbkowania, gorączkowała, miała rzadkie kupki, była marudna nawet zdarzało się że uderzała główką w ziemię ogólnie trudny okres. Aby złagodzić jej dolegliwości podawałam Milifen, lek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny, przeciwbólowy chętnie go przyjmowała bo ma truskawkowy smak, no i cena jest bardzo przystępna.
Dodano: 2012-09-22 18:11:43 Zgłoś nadużycie
teni
ja używam od urodzenia mojego malucha nurofen dla dzieci i sprawdza sie świetnie, a teraz zrobili nawet cos takiego jak nurofen forte i dziecko ma do wypicia mniej syropu niz przedtem, co jest bardzo ulatwiajace, bo nie trezba go poic nie wiadomo jaka iloscia lekarstwa...
Dodano: 2012-06-19 15:09:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×