Ostrzegamy! Nowy niebezpieczny trend internetowy wśród dzieci!

Wydawało nam się, że po powiększaniu ust za pomocą szklanki i sprawdzaniu, czy figura jest idealną kartką A4, nic nas już nie zaskoczy, a jednak...

nowamoda (1).jpg

Byłyśmy w dużym błędzie i dzisiaj chciałybyśmy Was ostrzec przed nowym trendem, który opanował Sieć. Chodzi o nagrywanie filmów instruktażowych, które pokazują tworzenie domowych  aparatów dentystycznych za pomocą gumek do włosów, a nawet spinaczy i kleju Superglue. Zanim wyobrazisz sobie wideo, które zaraz obejrzysz, z pewnością pomyślisz, że to żarty dzieci. Niestety nie. Dzieci naprawdę podejmują się robienia domowych aparatów. Co gorsza, wrzucają do Sieci filmy instruktażowe, które popychają do tego kolejne dzieci.

Niestety wpisując w serwisie Youtube frazę „diy braces”, czyli zrobione własnoręcznie aparaty ortodontyczne, wyszukiwarka odsłania przed nami zatrważające 124 tysiące wyników. Niestety, ta liczba wciąż rośnie. Tak samo, jak liczba odsłon filmu, na którym dziewczynka instruuje inne dzieci, jak zrobić taki aparat. Na ten moment film osiągnął ponad milion odsłon!

Dentyści uważają ten trend za przerażający, a jeden z nich op obejrzeniu filmu, który zaraz zobaczysz, wykrzyknął: „Ta dziewczynka robi to za pomocą gumki do włosów! Nie zdaje sobie sprawy, że może stracić dwa przednie zęby!”.

Jest coś jeszcze gorszego. Jeśli coś pójdzie nie tak, konsekwencje mogą być makabryczne. Domowy aparat ortodontyczny może spowodować wyniszczające infekcje, zniekształcenia i trwałą utratę zębów, choć to tylko niektóre z negatywnych skutków tego trendu!

Drogie mamy, jeśli Wasze dziecko wspomni coś o aparacie na zęby, upewnij się, że nie wybierze drogi na skóry i nie podda się internetowemu trendowi, który jest niebezpieczny dla zdrowia! 

Źródło: womensday

Zdjęcie: Youtube


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Czwartek 17.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (6)

Awatar
Anonim
Nie stać ich na aparat. Smarkula będzie chodziła szczerbata, bo za wkręty też jej nie zapłacą. Czy rodzice nie obserwują swoich dzieciaków?
Dodano: 2017-02-03 23:49:31 Zgłoś nadużycie
Anonim
...dzieci do lat 19 powinny mieć blokadę rodzicielską na net. serio. Nieraz takie głupoty człowiek widzi, że ręce opadają.
Dodano: 2016-11-25 14:57:32 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wszystko jest kwestia pieniedzy. Ta dziewczynka na wstępie powiedziała, ale jej rodziny nie stać na aparat ortodontyczny dla niej :(.
Dodano: 2016-11-23 20:37:52 Zgłoś nadużycie
Anonim
to nie jest smieszne!
ale dzieci wiedzą ile kosztuje aparat i nie każdego rodzica na to stać!!!
u małej miejscowości podkręcenie aparatu kosztuje 50 zł...a tych operacji może być sporo...do tego cena samego aparatu...
więc takie rzeczy się dzieją...

w USA można kupić w markecie substytut plomby i samemu to sobie zaaplikować...niedługo u nas też do tego dojdzie, bo ceny u dentysty prywatnego to zgroza....a na ubezpieczenienie mało co robią...
Dodano: 2016-11-23 15:26:36 Zgłoś nadużycie
Anonim
Przerażające co zajmuje współczesną młodzież...
Dodano: 2016-11-22 05:40:56 Zgłoś nadużycie
Anonim
Masakra!!!!!!!!!!
Dodano: 2016-11-17 21:18:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×