Papież Franciszek do matek: Karmcie piersią w kościele bez strachu!

Słowa Papieża Franciszka mogą wiele zmienić w kwestii karmienia piersią w miejscach publicznych.

karmieniepiersipapiez.jpg

Każda mama, która próbowała karmić piersią w miejscu publicznym, z pewnością doceni słowa papieża Franciszka, który zabrał głos w tej sprawie. Podczas ostatniej mszy papież zwrócił się bezpośrednio do mam. Wy matki. Idźcie do przodu i karmcie piersią bez strachu. Tak jak Maryja Dziewica karmiła Jezusa, powiedział Papież, kiedy usłyszał, płaczące niemowlaki podczas niedzielnej ceremonii w Kaplicy Sykstyńskiej.  

W samym środku ceremonii chrztu, którą odprawiał papież, usłyszał marudzące, niezadowolone niemowlaki. Dostrzegł, że niektóre kobiety mogły pomyśleć, iż muszą zrezygnować z karmienia w świętym miejscu, ponieważ obawiają się odsłaniać piersi. Papież bez zastanowienia złagodził ich obawy, żartując, że rozpoczął się koncert. Dodał również - Być może Jezus, jako niemowlak również płakał podczas swojej pierwszej homiliiCeremonia jest nieco długa, ktoś płacze, bo jest głodny. Tak to już jest – zakończył Franciszek. Dzięki jego słowom otuchy, jedna z kobiet zdecydowała się nakarmić swoje dziecko podczas ceremonii.

Choć nie jest to pierwszy raz, kiedy Papież Franciszek zabiera głos i wyraża swoje poparcie dla matek w sprawie karmienia piersią, to z pewnością umacnia swoje stanowisko jako część ruchu, która optuje za normalizacją podejścia do karmienia piersią w miejscach publicznych. Podczas tej samej uroczystości rok temu, papież złożył podobne oświadczenie, wracając do swojej rozmowy z pewną młodą kobietą, która po urodzeniu dziecka obawiała się karmienia maleństwa w obecności pielęgniarki.

Była nieśmiała i nie chciała karmić piersią w miejscach publicznych. To właśnie wtedy po raz pierwszy ujrzał ją papież i zwrócił się do niej słowami: Chciałbym powiedzieć to samo do całej ludzkości. Dajcie ludziom coś do jedzenia! Kobieta miała mleko dla swojego dziecka, tak jak ludzkość ma wystarczająco dużo jedzenia do nakarmienia ludzi na całym świecie - stwierdził Franciszek.

Dla kobiet, które wciąż obawiają się karmienia piersią w miejscach publicznych, a zwłaszcza w kościele - słowa papieża to kontynuacja powtarzanej przez wiele osób zachęty do porzucenia lęku. I jak tu nie lubić papieża? 

Co sądzisz na temat tej wypowiedzi? Czy to dobrze, że głowa Kościoła wypowiedziała się na temat karmienia piersią w miejscach publicznych? Czekamy na komentarze! 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 16.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×