Zobaczcie mapę świata narysowaną przez 11-latka z autyzmem

Autyzm dotyka coraz więcej dzieci. Niektóre z nich wykazują nietypowe uzdolnienia. Zobaczcie mapę świata narysowaną z pamięci!

autyzm

Autyzm należy do zaburzeń rozwojowych. Najczęściej zauważa się go u dzieci do 3 roku życia. Jest on wynikiem zaburzeń neurologicznych, które wpływają na funkcjonowanie mózgu. Podaje się, że na autyzm cierpi 1 na 500 dzieci i zdecydowanie częściej dotyka on chłopców niż dziewczynki.

Autyzm wpływa na sferę rozumowania, porozumiewania się oraz na kontakty socjalne. Osoby borykające się z nim, wykazują problemy z komunikacją z rówieśnikami i nie tylko. Autyści nie lubią zmian w rutynie, mogą nietypowo reagować na niektóre zachowania otoczenia. Bywa, że osoby z autyzmem są agresywne.

Niestety w naszym społeczeństwie nadal niektórzy nie umieją odpowiednio zdiagnozować autyzmu, a potem pracować z osobami nim dotkniętymi.

Dzieci z autyzmem często okazują się niezwykle uzdolnione w jakiejś dziedzinie. Pewien 11-letni chłopiec z Nowego Jorku zaskoczył swoją niebywałą pamięcią co do szczegółów. Idealnie odwzorował mapę świata z pamięci!

Nauczycielka ze szkoły zaprosiła na lekcję swojego syna, który cierpi na autyzm. Zrobiła to aby pokazać, czym jest to zaburzenie. Ku zaskoczeniu wszystkich, po tym, jak chłopiec wszedł do sali, z pamięci narysował mapę świata zachowując najmniejsze szczegóły. Jeden z obserwatorów zrobił temu zdjęcie i opublikował w Internecie, opisując przy tym całą sytuację.

Zobaczcie tę fotorelację:


autyzm

autyzm

autyzm

autyzm


Zobaczcie także:Źródło: BoredPanda
Foto: bobitisDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 07.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
"kontakty socjalne"?! wow,idioci!
Dodano: 2015-04-18 13:05:55 Zgłoś nadużycie
Anonim
I wie, gdzie leży Polska ;) Szacun!
Dodano: 2015-04-17 13:32:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
Wow!
Dodano: 2015-04-07 15:56:55 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×