Zobaczcie niezwykłą kąpiel dziecka

Na pewno niejedna z Was może się wzruszyć., patrząc na technikę kąpieli noworodka, w czasie której przybiera pozy niczym w łonie matki.

Zobaczcie niezwykłą kąpiel dziecka

Zobaczcie niezwykłą kąpiel dziecka


Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że rodzice nagrywają swoje pociechy od pierwszych chwil ich życia i chwalą się nimi przed znajomymi, jednak ten film jest naprawdę wyjątkowy. Przedstawia on bowiem niezwykłą kąpiel dziecka przeprowadzoną delikatną techniką opracowaną przez Sonię Rochel, pielęgniarkę z 30-letnim stażem pracy. Jest to jej sposób przywitania dziecka na tym świecie i oswojenia go z nową rzeczywistością. Jak wiadomo, noworodkowi brakuje ciepła i bezpieczeństwa, jakie miało w łonie matki, dlatego też delikatne pieszczoty jego skóry za pomocą ciepłej wody, które stosuje pielęgniarka w czasie kąpieli są dla niego naturalne. 

Zaskakujące jest, że to właśnie dziecko kieruje postępowaniem, nie Sonia. W przypadku tej kąpieli noworodek swobodnie się porusza, a pielęgniarka dostosowuje układ rąk do jego ruchów. W wodzie dziecko ma tendencję do zachowania jak w łonie matki, dlatego też każda jej nieodpowiednia ingerencja byłaby sprzeczna z jego naturalnymi skłonnościami. 

Pielęgniarka uczy tej techniki kąpieli również rodziców. Sprawdza przy tym, czy ci nie są zbyt nerwowi aby ją wykonywać, ponieważ w takim przypadku dziecko może wyczuwać stres. Nie radzi też aby dziecko było głodne podczas kąpieli. Dla niektórych może być również zaskoczeniem, że Sonia mówi aby się nie bać delikatnego zanurzenia dziecka w wodzie, pozwalając na dostanie się wody do uszu czy oczu. 

Pielęgniarka twierdzi, że dzięki tej metodzie dziecko jest mniej zestresowane i łatwiej przyzwyczaja się do nowej rzeczywistości. 


Zobaczcie niezwykłe nagranie kąpieli dziecka metodą S. Rochel: 
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 23.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×