Zobaczcie zabawne reakcje dzieci na potrawy z różnych zakątków świata

Dzieci bywają bardzo wybredne w stosunku do jedzenia. Postanowiono zatem przeprowadzić eksperyment i zaserwować im śniadania z różnych zakątków świata. Jakie były reakcje maluchów? Zobaczcie sami!

śniadanie dzieci.jpg

Zobaczcie zabawne reakcje dzieci na potrawy z różnych zakątków świata

 

Na całym świecie ludzie jedzą bardzo różne potrawy. Regionalne kuchnie opierają się zazwyczaj na produktach, które są w danym obszarze świata najbardziej popularne. Takie zróżnicowania dotyczą nie tylko obiadów, ale oczywiście wszystkich posiłków, także śniadań.

Każdy kraj, a nawet każdy region może się pochwalić swoim tradycyjnym śniadaniem. W zależności od miejsca zamieszkania ludzie jedzą czasem bardzo różniące się od siebie potrawy.

Nasze kubki smakowe są dość wybredne i nie każda potrawa będzie nam smakować. To normalne, gdyż nasze organizmy dostosowują się do klimatu w jakim żyjemy, a dieta, która obowiązuje na danym obszarze zazwyczaj zawiera takie składniki, które pozwalają naszemu organizmowi jak najlepiej funkcjonować w danym otoczeniu. 

Zobacz też: ZOBACZCIE ZABAWNY COVER PIOSENKI Z "KRAINY LODU" W WYKONANIU MAMY I CÓRKI 

Nie jest wielkim odkryciem, że dzieci są dość wybredne jeśli chodzi o jedzenie. Czasem bardzo ciężko jest ich przekonać do tego, by w ogóle zjadły cokolwiek. Postanowiono jednak przeprowadzić społeczny eksperyment i sprawdzić jakie będą reakcje dzieci na bardzo różne propozycje śniadania z innych zakątków świata.

 

Reakcje i komentarze dzieci mają to do siebie, że są... po prostu szczere. Tak samo było i w tym przypadku. Dzieci dostały za zadanie spróbować czasem bardzo egzotycznych śniadaniowych propozycji, takich jak zepsute jajko, które jest ogromnym przysmakiem w Wietnamie. Okazało się także, że dzieci niezbyt przepadają za kawą, którą my dorośli tak bardzo uwielbiamy, zwłaszcza na śniadanie. Wybrańcy mieli jednak także okazję zakosztować bardzo słodkich przysmaków, jak tost z czekoladą, który zdecydowanie przypadł im do gustu.

W proponowanym menu znalazło się także tradycyjne polskie śniadanie, na które złożył się między innymi kawałek kiełbasy, czy jajecznica. Trzeba przyznać, że reakcje dzieci były całkiem przychylne i polskie śniadanie było jednym z tych, które naprawdę im zasmakowały. Wcale się nie dziwimy!

Zobaczcie sami jak dzieci reagowały na różne potrawy!

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 13.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
co to tam jest jeszcze na tym polskim talerzu obok kiełby i jajecznicy co niby smakuje jak frytki?
Dodano: 2015-02-16 09:18:31 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×