5 rzeczy, których zabraknie Ci, gdy zostaniesz mamą

Narodziny maluszka to piękny czas. Jednak gdy zostajesz mamą, w Twoim życiu zachodzą nieodwracalne zmiany. Jakie?

wadymacierzynstwa.jpg

Jesteś świeżo upieczoną mamą? Istnieją pewne rzeczy, których przez najbliższe kilka miesięcy z pewnością Ci zabraknie... I musisz się do tego przyzwyczaić! Oto one:

1.Jedzenie.

Lubiłaś przygotowywać sobie piękne, zdrowe posiłki? Teraz może zabraknąć Ci na to czasu. Przy maluchu trudno znaleźć chwilę na wypicie ciepłej kawy czy herbaty. Obiad młodej mamy bardzo często składa się z resztek słoiczków i zupek dla dzieci.

2.Porządek. 

Zawsze słynęłaś z perfekcyjnie posprzątanego mieszkania i nie bałaś się spontanicznych odwiedzin znajomych? Dziecko wprowadza duże zamieszanie i chaos. Nawet jeśli sprzątasz przy nim co chwilę, za moment dom i tak wygląda jak po przejściu huraganu. Chyba czas przestać się tym przejmować!

3.Nuda.

Nie ma się co oszukiwać, przy dziecku może zabraknąć Ci znajomych i pracy. Zamiast tego, od tej pory będziesz codziennie czytała bajki, budowała wieże z klocków i śpiewała maluchowi piosenki. Nie narzekaj i staraj się docenić ten czas- zobaczysz, że minie bardzo szybko. Postaraj się także nie rezygnować z życia towarzyskiego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby od czasu do czasu odwiedziły Cię dawne przyjaciółki.

4.Sprawy damsko-męskie.

Uwaga i czas, które musisz poświęcić dziecku od tej pory są dla Ciebie najważniejsze. Kiedy mąż wraca z pracy, zazwyczaj nie masz już ochoty na spędzenie z nim romantycznego wieczoru. To normalne. Nie musisz od razu po urodzeniu dziecka być wspaniałą kochanką. Dajcie sobie chwilę.

5.Ty.

Odczuwasz ciągłe zmęczenie, a jednak wstajesz rano bez budzika. Powoduje to troska o dziecko- wystarczy, że usłyszysz, jak płacze, a musisz zjawić się obok niego. W pierwszych tygodniach po porodzie odkryjesz w sobie ogromne pokłady siły. Zmienisz się nie do poznania. Na początku może brakować Ci czasu dla siebie, jednak prędzej czy później stwierdzisz, że najlepsze chwile to te spędzone z maluchem.

Bez względu na to, w którym momencie życia kobiety pojawia się dziecko, macierzyństwo zawsze jest wyzwaniem. Pamiętaj jednak, że to najpiękniejsza misja w Twoim życiu. W końcu maluch jest zupełnie nową istotą ludzką! Nie musisz być idealna - dziecku wystarczy poczucie bezpieczeństwa i bezgraniczna miłość.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 07.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×