A czy Ty wystarczająco pilnujesz swoje dziecko na jezdni? To wideo pokazuje, ze wystarczy moment, aby doszło do tragedii

Kto zawinił?

wypadek z dzieckiem.jpg

Film, który zarejestrowała kamera umieszczona w innym pojeździe, powinien być przestrogą dla wszystkich rodziców, którzy przemieszczają się z dziećmi w pobliżu jezdni. Niekiedy nawet pasy dla pieszych, nie są w stanie zapewnić osobom przekraczającym ulicę, stuprocentowego bezpieczeństwa. Kiedy matka z dziećmi, dociera do połowy pasów i na wysepce czeka na przekroczenie dalszej części ulicy, jej syn wpada pod samochód.

Szczęśliwie, mężczyzna, który prowadził samochód, w ostatnim momencie zauważył chłopca, dlatego ten nie wpadł pod koła, a jedynie uderzył w bok pojazdu. Matka zareagowała natychmiast. Podniosła chłopca z jezdni i przeniosła go na pobocze. Kierowca zatrzymał się i wyszedł sprawdzić, czy chłopcu nie zagraża niebezpieczeństwo. Na filmie widać, że wszyscy uczestnicy zdarzenia są w ogromnym szoku. Nic dziwnego - cała sytuacja trwała dosłownie sekundy!

Przerażający materiał został udostępniony w sieci i skłonił internautów do dyskusji, kto jest winien tej sytuacji. Jeden z komentatorów napisał: Niewiarygodne, jak niektórzy rodzice są nieświadomi niebezpieczeństwa! Tylko sekunda dzieliła to dziecko od fatalnego zakończenia. Inny stanął po stronie kierowcy: Każdy, kto obwinia kierowcę, powinien zostać w domu, lub wychodzić jedynie pod specjalnym nadzorem. Niektórzy radzą kierowcy, jak powinien był się zachować: Powinien spowolnić aż do postoju i umożliwić pieszym przejście do końca pasów. To zachowanie zgodne z prawem, które całkowicie zniwelowałoby zagrożenie.

Kto według Ciebie zawinił? Matka, czy kierowca? Czekamy na Twoją opinię.

Zdjęcie: YouTube 

Źródło: dailymail Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 15.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×