Bierne palenie Twojego dziecka

Palnie jest szkodliwe dla Ciebie i osób w Twoim otoczeniu. Na pewno o tym wiesz, ale i tak nie możesz się powstrzymać - przecież nie palisz przy dziecku i wychodzisz na balkon. Czy wiesz, że to nie wystarczy aby uchronić Twoją pociechę przed biernym paleniem?

Bierne palenie Twojego dziecka

Nie pozwól swojemu dziecku biernie palić! 

Bierne palenie to nie tylko moment, w którym dziecko ma bezpośredni kontakt z dymem, ale również wdychanie tego,  co po nim pozostaje. Wietrzenie nie eliminuje całkowicie trujących substancji z pomieszczenia, w którym przebywali palacze. Dym tytoniowy, ma ok. 4000 substancji chemicznych, z czego 40 jest rakotwórczych! A dym boczny, czyli ten który powstaje w wyniku zaciągania się przez palacza, zawiera więcej szkodliwych substancji, niż ten które wdycha osoba paląca.

Bierne palenie, może skutkować całą masą przypadłości i chorób, od  zawrotów głowy, osłabienia serca, wywoływania nowotworów do  zwiększenia ryzyka infekcji układu oddechowego (sprzyja na przykład rozwojowi alergii i astmy oskrzelowej), oraz wiele, wiele innych. Małe dzieci maja delikatniejsze płuca niż dorośli i dlatego są bardziej narażone na skutki biernego palenia. Czy wiesz, że jeśli jako osoba paląca, zapalisz na balkonie, a potem w tym samym ubraniu idziesz przytulać dziecko, to wtedy jest ono również narażone na skutki wdychania dymu papierosowego! W Polsce 60% małych dzieci jest zmuszonych do biernego palenia w domu. Dzieci palaczy osiągają niższe wyniki w szkole, maja kłopoty z koncentracją i mogą być nadpobudliwe. Wdychanie dymu tytoniowego wpływa negatywnie na rozwój dziecka. Pamiętaj o tym przy każdym wypalanym papierosie

Przeczytaj również:

Dbaj o siebie w czasie ciąży 

Co jeść podczas karmienia? 

W formie po porodzie 


Dodał(a): Ewa Nenko , Środa 11.07.2012 (aktualizacja: 2012-08-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×